Конституційний Суд
Конституційний Суд 5 канал

Подолання кризи в КСУ: Венеціанська комісія оприлюднила висновки щодо нового законопроєкту

  Читайте по-русски
  У комісії, зокрема, вказали, що законопроєкт також має деякі недоліки. Найголовніше, що він не містить положень про нову систему конкурсного відбору суддів

  Венеційська комісія позитивно оцінює положення проєкту закону України про конституційну процедуру, що має забезпечити прогрес у процесі реформування Конституційного Суду та відновлення довіри до конституційного судочинства в Україні. Про це мовиться в оприлюднених 22 березня висновках Венеціанської комісії щодо проєкту закону № 4533 "Про конституційну процедуру" та альтернативного законопроєкту № 4533-1 "Про процедуру розгляду справ та виконання рішень Конституційного Суду України", передає власний кореспондент "Укрінформу".

  "Венеціанська комісія вітає той факт, що президент Зеленський відкликав проєкт закону № 4288, який передбачав припинення повноважень усіх суддів Конституційного Суду. Венеціанська комісія також вітає розгляд парламентом проєкту закону № 4533 "Про конституційну процедуру", який ураховує багато рекомендацій комісії у її термінових висновках щодо реформування Конституційного Суду", – мовиться в документі.

  Однак у комісії вказали, що законопроєкт також має деякі недоліки. Найголовніше, що він не містить положень про нову систему конкурсного відбору суддів, що включає міжнародний компонент, як це рекомендовано в Терміновому висновку.

  "Хоча цю систему призначення не потрібно включати до законопроєкту, зміну до статті 11 Закону про Конституційний Суд слід видалити, а поточні вакансії в Конституційному Суді заповнити лише після вдосконалення системи призначень", – мовиться у висновку.

  Серед основних рекомендацій покращення законопроєкту № 4533 про конституційну процедуру Комісія пропонує такі:

   

  • Конституційна скарга, за якою суд визнав неконституційними законодавчі положення, має відправлятися на розгляд Великої палати лише за умови наявності на це запитів президента або парламенту.
  • Щодо порушення дисциплінарних процедур, то повноваження на це повинні бути передані від виконавчої влади до НАЗК.
  • З метою підвищення ефективності дисциплінарної системи відповідні санкції за дисциплінарні проступки мають запроваджуватися простою більшістю суддів.
  • Суд має бути наділений повноваженнями переглядати власні рішення у тому разі, якщо один із суддів, який проголосував за таке рішення, був обвинувачений в отриманні неправомірної винагороди, пов'язаної з цим рішенням.

   

  Як повідомляв 5.UA, 26 січня 2021 року голова Верховної Ради України Дмитро Разумков направив до Венеціанської комісії запит відносно отримання висновків щодо проєкту закону № 4533 "Про конституційну процедуру" та альтернативного законопроєкту № 4533-1 "Про процедуру розгляду справ та виконання рішень Конституційного Суду України".

  Попередній матеріал
  Офісу президента десяток компаній запропонували прибрати фарбу з граніту за 250-300 тисяч
  Наступний матеріал
  На згадку про жертв пандемії: у центрі Праги намалювали понад 20 тисяч хрестів
  Loading...

  Після висновків етичної комісії КСУ вирішуватиме, чи звільняти з посади Тупицького

  Судді КСУ перед скасуванням антикорупційних законів масово писали заяви про самовідвід – "Схеми"

  З'їзд суддів не зміг обрати суддю КСУ при повторному голосуванні – буде оголошено новий конкурс

  "Роздавали вказівки, за кого голосувати": як проходить з'їзд суддів у President Hotel – включення

  Посли G7 закликали З'їзд суддів відкласти призначення до ВРП та КСУ

  Єрмак анонсував повне перезавантаження КСУ