Судді Конституційного Суду
Судді Конституційного Суду radiosvoboda.org

Доньки, невістки і дружини: судді КСУ беруть у помічники родичів своїх же колег – журналістське розслідування

  Читайте по-русски
  Такі помічники отримують зарплату майже 400 тисяч гривень на рік

  Судді Конституційного Суду призначили своїми помічниками та науковими консультантами дружин та родичів своїх же колег – інших чинних або колишніх суддів КСУ. Вони призначаються поза конкурсом, за поданням самого судді. Про це мовиться у розслідуванні журналістів програми "Схеми".

  Так, журналісти з'ясували, що у судді Олександра Литвинова з грудня 2018 року помічницею працює Юлія Касмініна, яка є донькою чинного судді КСУ Олександра Касмініна. Торік, за інформацією Конституційного Суду, їй було нараховано загалом до 400 тисяч заробітної плати. Протягом 2019-2020 років Юлію Касмініну двічі відзначали подякою та грамотою голови Конституційного Суду.

  У коментарі журналістам її батько, суддя КСУ, лише коротко зазначив, що його донька стала помічницею судді Литвинова "відповідно до закону про Конституційний Суд".

  У самого судді Касмініна помічницею працює Ольга Шаптала. Це – невістка ексголови Конституційного Суду України Наталії Шаптали. Зараз, за інформацією КСУ, Ольга Шаптала перебуває у відпустці для догляду за дитиною.

  У судді Віктора Кривенка працює помічницею Тамара Федоренко, яка є дружиною колишнього судді Конституційного Суду Михайла Гультая. Минулого року, за даними КСУ, їй було нараховано загалом майже 450 тисяч гривень заробітної плати. Тамара Федоренко також була відзначена грамотою голови КСУ.

  "Помічники у суддів призначаються поза конкурсом, за заявою самого судді. Це непотизм, кумівство чи суддівські традиції в Україні?" – запитує автор розслідування.

  За інформацією видання, журналісти вже звернулися до всіх вищезгаданих суддів за коментарями.

  Суддя Литвинов у відповідь на запитання про те, за яким принципом була призначена на посаду його помічниці донька іншого судді Конституційного Суду Олександра Касмініна та чи просив його колега сприяння у цьому призначенні, зазначив, що "на даний час утримається від будь-яких коментарів та відповідей".

  Ексголова КСУ Станіслав Шевчук заявив, що вважає подібні призначення непотизмом: "Це – непотизм. З точки зору загального сприйняття правосуддя – це ж не приватна юридична фірма, яку побудував собі Тупицький. КСУ – це серйозна державна установа". Поділяє цю думку також інший колишній голова КСУ Іван Домбровський.

  Як повідомляв 5.UA, 28 жовтня 2020 року КСУ офіційно скасував відповідальність за недостовірне декларування. 

  У НАЗК вже заявили, що судді КСУ ухвалили рішення у "справі про незаконне збагачення" у власних інтересах. Бо два судді, які голосували за скасування кримінальної відповідальності за неправдиві відомості про майновий стан, самі не задекларували мільйони.

  28 жовтня о 18:00 Національне агентство з питань запобігання корупції закрило реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного Суду. Згодом НАЗК за розпорядженням Кабміну знову тимчасово відкрило доступ до реєстру е-декларацій.

  4 грудня 2020 року Верховна Рада ухвалила компромісний законопроєкт про покарання за неправдиве декларування. Проєкт закону підтримали 289 народних депутатів.

  Попередній матеріал
  Стало відомо, в яких регіонах України перевищено рівень госпіталізацій пацієнтів із COVID-19
  Наступний матеріал
  На Донбасі виявили розвідувальний безпілотник російського виробництва
  Loading...

  "Ні з'їзду суддівської нечесті": акція протесту в Києві – трансляція

  Підписів задосить: нардепи звернулися до КСУ щодо призначення Шкарлета (оновлено)

  Посли G7 закликали З'їзд суддів відкласти призначення до ВРП та КСУ

  Єрмак анонсував повне перезавантаження КСУ

  У КСУ через крісло Тупицького зчинилися чвари між суддями – що відомо

  Керівник ДБР відзвітував у Верховній Раді: як реагували депутати – включення