"Північний потік-2"
"Північний потік-2" UA.News

"Північний потік 2" – це геополітична зброя Росії" – Трамп та прем'єр-міністр Словаччини зробили спільну заяву

  Читайте по-русски
  Трамп та Пелегріні також наголосили на непохитній підтримці суверенітету та територіальної цілісності України

  Газогін "Північний потік 2" – це геополітична зброя Росії. Таку заяву зробили президент США Дональд Трамп та прем'єр-міністр Словаччини Петер Пелегріні за підсумками двосторонньої зустрічі. Її оприлюднили на сайті Білого дому.

  Лідери двох держав наголосили: енергетична безпека є запорукою національної. Говорили на зустрічі й про Україну.

  "Ми знову заявляємо про свою незгоду з використанням енергетичних проектів як геополітичної зброї, зокрема "Північного потоку – 2", – ідеться в заяві. 

  Трамп та Пелегріні наголосили на непохитній підтримці суверенітету та територіальної цілісності України. Підтримали зокрема й реверсні поставки газу в Україну зі Словаччини. Дональд Трамп та Петер Пелегріні наголосили: санкції проти Росії мають діяти аж до повного виконання Мінських угод.

  Довідка. "Північний потік – 2" – другий газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною по дну Балтійського моря. Довжина маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд куб. м газу на рік. Вартість проекту – €9,5 млрд, його навпіл фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія – ні. Оператор проекту запропонував прокласти трубопровід в обхід Данії. Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи. 12 березня 2019 року Європарламент ухвалив резолюцію, в якій визнав "Північний потік – 2" загрозою для внутрішнього ринку Європейського союзу. 

  Попередній матеріал
  Порошенко звільнив Артеменка з посади члена Нацради з питань телебачення і радіомовлення
  Наступний матеріал
  "Стугна-П" напоготові: як винищувачі танків зі складу Об'єднаних сил вдосконалювали свої навички – відео
  Loading...