Марсохід NASA Perseverance
Марсохід NASA Perseverance 5 канал

Perseverance успішно сів на поверхню Марса: що вже побачив та що досліджуватиме

Читайте по-русски
Ровер важить понад тонну, оснащений спеціальним лазером для аналізу порід, має 23 3D-камери та мікрофони

У пошуках життя. Марсохід NASA Perseverance успішно сів на поверхню Червоної планети. Він подолав майже 500 мільйонів кілометрів космічного простору. Посадка тривала близько 7 хвилин в автоматичному режимі. За примарсенням спостерігав увесь світ. Що вже побачив марсохід та що шукатиме на Червоній планеті, журналістка "5-го" Вероніка Орєхова розповість.

Сльози щастя й оплески – інженери космічного агентства NASA не стримують емоцій. Цієї миті вони чекали 7 місяців. Сигнал на Землю надходить із затримкою у понад 11 хвилин. І от нарешті перша звістка – дві світлини. Місце посадки марсохода та його тінь. Perseverance, що в перекладі українською означає "наполегливість", успішно дістався пункту призначення.

"Не віриться, що цей дивовижний день настав. Наш найкращий, найамбітніший марсохід сів на поверхню Червоної планети", – радіє речниця лабораторії реактивного руху NASA Джіа-Руй Кук.

З успішним початком місії інженерів NASA та всіх американців привітав президент США Джо Байден. За примарсенням він спостерігав із Білого дому.

"Дякую всім, завдяки чиїй наполегливій праці місію Perseverance вдалося реалізувати. Ми вкотре довели, що сила науки й американська винахідливість поза межами можливого", – сказав президент США Джо Байден.

Упродовж усієї посадки і ровер, й інженери пережили так звані "7 хвилин жаху". Марсохід увійшов в атмосферу Червоної планети на швидкості майже 20 тисяч кілометрів на годину. Щоби спуститися на її поверхню, мав різко загальмувати. Апарат розкрив парашут, по тому відокремився кожух, призначений для захисту від високих температур, і вже тоді остаточно спрацювали гальма.

"Я пишаюся всією командою та її роботою, попри складні обставини. Це наша 9-та місія на Марс. І ми єдина держава, єдине космічне агентство, якому це вдалося", – наголосив голова адміністрації NASA Стів Юрчик.

Затамувавши подих, за примарсенням спостерігали не лише у Сполучених Штатах, а й у невеликому боснійському селищі Єзеро. Адже марсіанський кратер, де й здійснив посадку Perseverance, назвали на честь цього населеного пункту.

"Тепер ми переконані: наука не знає кордонів. Пишаємося тим, що NASA досліджуватиме кратер, названий на честь невеликого, але мальовничого селища в Боснії та Герцеговині", – розповів астрофізикі з Боснії і Герцеговини Неманья Ракіч.

Саме у кратері Єзеро, вважають учені, містяться поклади мінералів води. А раніше на цьому місці було озеро або річище річки. Місія Perseverance особлива. Апарат повинен нарешті дати відповідь на запитання: чи можливе життя на Марсі.

"Ця місія унікальна. Дослідити іншу планету, зібрати зразки порід і передати їх на Землю, відповісти на одвічні запитання людства. Зрозуміти, як утворився Марс, як розвивався, чи існувало там життя. А ще підготуватися до відправлення туди людини. Примарсення – лише перший крок у цій дивовижній подорожі", – переконує Стів Юрчик.

Perseverance збиратиме зразки гірських порід і ґрунту, які можуть містити рештки давнього життя. Їх у спеціальних контейнерах залишить на планеті. А 2026-го ще одна місія доправить матеріал на Землю.

"Ми вважаємо, що поверхня Марсу може бути придатною для життя. Ця планета не гостинна, адже там досить холодно, зависокий радіаційний фон та немає прісної води. Однак у минулому на Марсі могло існувати життя. І дізнавшись це, ймовірно, зможемо його відтворити", – запевнив асистент адміністратора управління наукової місії Томас Зурбухен.

Ровер важить понад тонну, оснащений спеціальним лазером для аналізу порід, має 23 3D-камери та мікрофони. Тож земляни вперше зможуть детально почути й побачити Марс. Крім того, на облавку є пристрій для перероблення вуглекислого газу на повітря. Цю технологію застосовуватимуть під час майбутньої колонізації планети.

Вероніка Орєхова, "5 канал"

Попередній матеріал
"Ми відстаємо від усього світу": як депутати у ВР допитувалися Шмигаля про вакцинацію – включення
Наступний матеріал
Наступного тижня Рада збереться на позачергове засідання: що розглядатиме
Loading...

Марсохід Curiosity знайшов сліди мегаповеней на Червоній планеті

У пошуках життя: як NASA відправило на Марс новий ровер Perseverance для дослідження Червоної планети – сюжет

NASA запустило новий марсохід Perseverance для дослідження Червоної планети – яка в нього місія