Німеччина очолить чотири проекти ЄС в оборонній сфері

Зокрема, Німеччина очолить медико-санітарну службу, центр логістики, центр навчально-тренувальних місій і службу, яка займеться створенням сил швидкого реагування

Німеччина керуватиме чотирма з 17 проектів нової програми ЄС у сфері оборони - PESCO (Permanent Structured Cooperation, або "постійне структурне співробітництво").

Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на документи першої зустрічі PESCO, назначеної на 11 грудня.

Крім того, Німеччина очолить медико-санітарну службу, центр логістики, центр навчально-тренувальних місій і службу, яка займеться створенням сил швидкого реагування.

У цьому засіданні PESCO візьмуть участь міністри закордонних справ 25 з 28 країн ЄС. Серед інших проектів названі програма створення роботів-водолазів і броньованих автомобілів, проекти по поліпшенню патрулювання морського простору на південному сході Європи, вдосконалення допомоги в надзвичайних ситуаціях і обмін інформацією між спецслужбами в області інтернету. Число учасників окремих проектів коливається від двох до 23.

В середині листопада 23 країни Євросоюзу заклали фундамент європейського оборонного союзу, підписавши офіційне повідомлення про розширення співпраці у військовій та оборонній сфері. Пізніше до PESCO приєдналися ще дві країни - Ірландія і Португалія. Як і раніше не беруть участі в ній тільки Великобританія, Мальта і Данія.

Повідомлення про PESCO містить принципи, що лежать в основі співробітництва, а також список з 20 зобов'язань його учасників. Серед них - регулярне збільшення оборонного бюджету "для досягнення обумовлених цілей", а також участь у спільних оборонних проектах.

Раніше проти розвитку тісного співробітництва в оборонній сфері в ЄС виступала Велика Британія, яка віддає пріоритет партнерству в рамках НАТО. Це перешкода відпало після рішення Лондона вийти зі складу Євросоюзу.

Дивіться також фотогалерею за темою:

ФОТО: У Німеччині тисячі людей вийшли на демонстрацію із закликом зупинити глобальне потепління

Мітинг у Німеччині
/
Мітинг у Німеччині
/
Мітинг у Німеччині
/
Мітинг у Німеччині
/
Мітинг у Німеччині
/
Мітинг у Німеччині
/
Мітинг у Німеччині
/

Попередній матеріал
Це Україна потребує Польщі, Польща без України цілком впорається – представник МЗС Польщі
Наступний матеріал
По Україні прогнозуються опади мокрого снігу та ожеледицю

Порушуючи санкції та резолюцію ООН: в окупованому Криму працюють Adidas, Puma, DHL

Конілфікт ГПУ та НАБУ: Євросоюз уперше пояснив свою позицію

ЄС виключив зі списку санкцій російське паливо, необхідне для польоту на Марс

"Європа втомилась від України": Ар'єв розповів про "втомлених" у ЄС

Делегація з понад 15 країн ЄС: що побачили європейці на Закарпатті

5 канал - трансляція наживо