Фото Фокус

Конілфікт ГПУ та НАБУ: Євросоюз уперше пояснив свою позицію

  Брюссель звинувачує Генеральну прокуратуру України у підриві роботи НАБУ

  Надвечір вівторка, 5 листопада, Європейська служба зовнішніх дій оприлюднила заяву за підписом речниці Майї Косьянчич щодо конфлікту між правоохоронними відомствами в Україні. Відповідний документ з'явився на офіційному сайті організації, передає "УП".

  Як стало відомо, в цій заяві Євросоюз вперше чітко займає сторону НАБУ у конфлікті між правоохоронними органами та покладає провину за таке загострення на Генеральну прокуратуру.

  "Публічне розкриття Генеральною прокуратурою деталей розслідування фактів корупції істотно послаблює можливості Національного антикорупційного бюро проводити ефективні розслідування,  а також підриває віру людей у можливість ефективної протидії корупції", – зазначається в заяві речниці служби зовнішніх дій.

  Крім того, в ЄС наголошують: боротьба з корупцією залишається ключовим елементом розвитку відносин України та Євросоюзу. У Брюсселі переконані, що від ефективності антикорупційної компоненти залежить успіх всіх інших реформ.

  Українську владу тим часом в ЄС закликали "посилити свої зусилля, щоб забезпечити незалежність, операційну спроможність та ефективність антикорупційних інституцій".

  "Роботу цих органів треба посилювати, на не підривати", – переконані в Євросоюзі.

  Нагадаємо, раніше Держдеп США відреагував на "антикорупційні війни" в Україні

  Як повідомляв 5.UA, 29 листопада 2017 року під час спроби передачі хабара в $15 тис. першому заступникові голови Державної міграційної служби Діні Пімаховій співробітники СБУ затримали агента НАБУ. Пімахова прокоментувала цей інцидент на брифінгу. Вона заявила, що не знала, що чоловік, який пропонував їй хабар – агент НАБУ, і що НАБУ проводить спецоперацію, як про це заявляють у прес-службі бюро. Згодом відбувся брифінг очільника НАБУ Артема Ситника, на якому він заявив, що за погодженням з генпрокурором затриманого агента НАБУ відпустять.

  Попередній матеріал
  Українське держпідприємство стало офіційним постачальником Mercedes
  Наступний матеріал
  МОК призупиняє членство Росії та накладає на неї штраф у $15 млн
  Loading...