грузія
грузія SOVA

"Мир ціною війни": скандальна кампанія керівної партії Грузії сколихнула країну

Читайте по-русски
Грузинська партія показала мирне життя в країні на тлі руйнувань в Україні, натякаючи на загрозу війни від опозиції

Керівна партія Грузії "Грузинська мрія" розпочала передвиборчу кампанію, використовуючи суперечливі банери, на яких зображені руйнування, завдані росією в Україні, поруч із фотографіями мирного життя в Грузії. Як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на грузинські ЗМІ, такі банери з'явилися 26 вересня в Тбілісі та інших містах. Кампанія супроводжується закликами до виборців "обирати мир" і "сказати ні війні".

На плакатах протиставляються зруйновані українські міста і цілі грузинські населені пункти, зокрема зображення фонтанів та нових автобусів. Проте обурення викликало те, що на деяких банерах частина із зображеннями руйнувань в Україні доповнена номерами у виборчих списках прозахідних опозиційних партій, натякаючи на зв'язок цих сил із війною.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі однією з перших публічно відреагувала на агітацію. 

"Я ніколи не бачила нічого настільки ганебного, такого образливого для нашої культури, традицій, історії та віри… Яке це нікчемство, вивішувати для свого народу плакат, виготовлений у "кузнях КГБ", без гідності й сорому", – сказала вона.

Також свою критику висловило Міністерство закордонних справ України, заявивши, що використання в політичній рекламі зображень наслідків російської агресії є неприпустимим.

"Грузинський народ може не боятися нової війни, допоки Україна чинить опір російській агресії. Страшна ціна цього опору – це також ціна миру в Грузії", – йдеться в заяві МЗС.

Відомство закликало уряд Грузії та партію "Грузинська мрія" утриматися від експлуатації теми війни в Україні у внутрішній політичній боротьбі. Україна запевнила, що й надалі підтримуватиме суверенітет і територіальну цілісність Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів.

"Сподіваємось, що парламентські вибори в Грузії пройдуть у мирний та демократичний спосіб, а грузинський народ продовжить стратегічний курс на приєднання до Європейського Союзу та НАТО", – наголосили в МЗС України.

Раніше повідомлялось, що на Генасамблеї ООН Грузія не аплодувала словам Байдена про підтримку України

Дивіться також:

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
За документами азербайджанський, а за фактом – російський газ: чи домовиться Україна про транзит
Наступний матеріал
В Україні можуть дозволити ставати на військовий облік онлайн
Loading...