Під стінами посольства Грузії відбувся мітинг. Учасники вийшли проти переслідувань грузинських добровольців. Служба безпеки Грузії почала викликати на допит добровольців, які воювали в Україні проти російських військ. Більше дивіться у включенні журналіста "5 каналу" Віталія Залевського.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
У столиці України ввечері 29 липня відбувся мітинг проти репресивних заходів щодо добровольців із Грузії, які воюють на боці України в складі ЗСУ. Організатори кажуть, що за декілька днів до цього спецслужби Грузії почали переслідувати бійців. За даними організаторів, зібралося 80 людей. Вони також зауважили, що це перша така акція в Києві.
За словами демонстрантів, декілька днів тому Служба держбезпеки Грузії почала застосовувати репресивні заходи щодо грузинських добровольців: їх почали оголошувати в розшук, а ветеранів викликати на допити.
"Це один із кроків щодо посилення проросійських сил у Грузії. Після прийняття закону про "іноагентів" вони хочуть завадити добровольчим силам – посадити тих, хто вже воював чи воює в Україні, та залякати тих, хто тільки збирається долучитися до боротьби з рф", – кажуть організатори акції.
Вони додають, що більшість добровольців нині на фронті й не мають можливості прийти на мітинг. Мітингарі вимагають від влади Грузії невідкладно припинити переслідування бійців, які воювали за Україну. Чекають також реакції від посольства Грузії в Україні.
Читайте також: Закон про іноагентів: у Грузії продовжуються масові протести – трансляція.
"Україна зараз воює не тільки за свою Батьківщину або за Грузію. Україна воює за весь світ, мир в усьому світі. Бо якщо не зупинити цю агресію, вона розповзеться, як ракова пухлина. Нам, грузинам, це дуже зрозуміло, бо війна росії проти Грузії почалася не у ХХІ столітті, 300 років ми воюємо проти цього агресора", – розповів командир грузинського тактичного підрозділу Міхаіл Батурин.
Він розповів, що його побратими, які дістали на фронті в ЗСУ поранення та поїхали в Грузію провідати свої сім'ї, зараз перебувають під великим тиском. На них заводять справи, підкидають їм зброю.
"Це все замовлення кремля, яке виконує російська адміністрація в Грузії. Я не можу назвати владу сьогодні в Грузії грузинською владою. Бо вони виконують всі директиви з кремля", – додав протестувальник.
Владислав Артюшенко, організатор мітингу, вважає, що можна захистити права грузинів в Україні та тиснути на міжнародну спільноту. "Варто звертатися до української влади з вимогами надати спрощену процедуру громадянства, консульську допомогу, політичний захист, звертатися до представників міжнародних організацій, міжнародної спільноти і тиснути передусім на те, що російські агенти впливу в Грузію розвертають Грузію з європейського і західного напрямку в бік Білорусі і росії", – зазначив він.
Більше дивіться у сюжеті:
Дивіться також:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.