Ситуація на кордоні
Ситуація на кордоні 5 канал

Мігранти з Білорусі розбили табір на кордоні з Польщею: що каже Лукашенко та яка реакція ЄС

Читайте по-русски
Уздовж польсько-білоруського кордону може бути більш як 12 тисяч мігрантів

Нелегальні мігранти на польському кордоні отаборилися впритул до огорожі. Після вчорашнього невдалого штурму вирішили нікуди не йти. Польська влада закрила найближчі пункти переходів, оголосила у прикордонні надзвичайний стан і тримає напоготові резерв територіальної оборони на випадок нових спроб незаконного проникнення. Поляки запевняють – це переважно іранці. Навіть кажуть, що для агітації використовують офіційні дипломатичні установи та консульства. Тому обіцянки безперешкодного проникнення до ЄС з боку державних білоруських установ люди сприймають без тіні сумнівів. Тепер вони заручники. Попереду колючий дріт, за спинами білоруські силовики. Сьогодні вони з'явилися біля наметового табору нелегалів і частину людей погнали у бік литовського кордону, щоб, так би мовити, розділити потоки. У Литві також оголошено надзвичайний стан. А в пунктах утримання незаконних мігрантів сьогодні навіть сталися бунти. Це свідчить про скоординованість дій з боку білоруської влади з посилення тиску на сусідні країни і створення штучної мігрантської кризи на кордонах ЄС.

Табір нелегалів на польсько-білоруському кордоні. Він з'явився напередодні після невдалих спроб прорвати кордон. Нині тут, за підрахунками польських військових, перебувають приблизно 4 тисячі мігрантів. Зараз вони розпалюють багаття, оскільки температура вночі опускається до нуля. Нелегалам бракує їжі, вони скаржаться на неналежні санітарні умови.

"Нам кажуть: "Ідіть додому!" Куди ми підемо? Там немає нічого. Роботи мало, зарплати мізерні", – каже мігрант з Іраку Алдало.

Польща та інші країни ЄС звинувачують у ситуації режим Лукашенка. Він провокує нову кризу біженців у Європі і веде гібридну війну проти ЄС. Так режим Лукашенка реагує на посилення західних санкцій щодо його чиновників. Окремо від уже запроваджених, у вівторок Брюссель ухвалив нові. Євросоюз скасував спрощену видачу віз чиновникам з оточення Лукашенка. Нині уздовж польсько-білоруського кордону можуть бути більш як 12 тисяч мігрантів, припускають у Варшаві. Повертатися назад вглиб Білорусі їм заважають загороджувальні загони білоруських силовиків.

"Ми знаємо, що це ретельно спланована операція, мета якої – підірвати суверенітет нашої держави. Хто б міг подумати два чи три місяці тому, що ми зіткнемося з такою ситуацією, де людей використовуватимуть як живий щит. Для режиму Лукашенка вони є зброєю в гібридній війні. Наші військові – головний бастіон, який захищає нас від нових методів ведення цієї війни", – зазначив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

Натомість білоруська сторона обвинувачує Польщу в жорстокому поводженні з мігрантами. Адже серед нелегалів багато жінок та дітей.

"Фізичний і моральний стан людей надзвичайно важкий і пригнічений. Недостатньо їжі та води. Неналежні умови для щоденних гігієнічних процедур", – розповідає речник державного прикордонного комітету Білорусі Антон Бичковський.

Обурений Лукашенко подзвонив Путіну – поплічнику по союзній державі. Скаржиться на стягування польських військ до кордону, а Європу застерігає про можливість ядерної атаки.

"Якщо ми зробимо хибний крок, до ситуації одразу ж залучиться Росія. А це велика ядерна держава. Я не безумець. Я прекрасно розумію, до чого це може призвести", – підсумував президент Білорусі (1999-2020) Олександр Лукашенко.

Ситуація на кордоні погіршилася близько трьох місяців тому. Лукашенко хоче помститися заходу за впровадження санкцій щодо його режиму. Адже ані Європа, ані США не визнали результати білоруських виборів 2020 року. До того ж ЄС засудив розгін мирних демонстрацій проти масових фальсифікацій на виборах, а ще переслідування опозиції режимом Лукашенка. Через це більшість критиків влади нині або за ґратами, або були змушені виїхати за межі Білорусі.

Вікторія Гаврилова, "5 канал"

Як повідомляв 5.UA, вранці, 8 листопада, у Білорусі до кордону з Польщею вирушила величезна колона мігрантів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Білорусь подвоїла кількість рейсів із Близького Сходу, якими організовано переправляє нелегалів для подальшого їх витіснення до Польщі та Литви. Також стало відомо, що Німеччина очікує великого напливу мігрантів із Білорусі найближчими місяцями. Крім того, відомо, що Литва ініціює санкції проти Білорусі через великий потік нелегальних мігрантів.

Попередній матеріал
"За вкладену гривню ми отримаємо всього на 50-60 копійок": генерал Павловський прокоментував оборонне замовлення
Наступний матеріал
Реакція журналістів та Офісу президента на закриття Kyiv Post
Loading...
Мігранти з Білорусі намагалися прорватися в Польщу через кордон

Мігранти з Білорусі намагалися прорватися в Польщу через кордон

Режим Лукашенка отримує тисячі доларів з одного нелегального мігранта

Режим Лукашенка отримує тисячі доларів з одного нелегального мігранта

На територію Польщі з Білорусі намагалася прорватися рекордна кількість мігрантів – подробиці

На територію Польщі з Білорусі намагалася прорватися рекордна кількість мігрантів – подробиці

Наплив мігрантів: Польша продовжила надзвичайний стан на кордоні з Білоруссю

Наплив мігрантів: Польша продовжила надзвичайний стан на кордоні з Білоруссю

Огорожа з колючим дротом і тисячі солдатів: що відбувається на кордоні Польщі та Білорусі

Огорожа з колючим дротом і тисячі солдатів: що відбувається на кордоні Польщі та Білорусі

Польща надіслала мігрантам понад 30 тисяч SMS із закликом повернутися у Білорусь

Польща надіслала мігрантам понад 30 тисяч SMS із закликом повернутися у Білорусь