Газета Kyiv Post
Газета Kyiv Post 5 канал

Реакція журналістів та Офісу президента на закриття Kyiv Post

Читайте по-русски
Англомовна газета була основним джерелом інформації про Україну для посольств та міжнародних організацій

Видання Kyiv Post зупинило роботу. Зранку, 8 листопада, співробітники дізналися, що їх звільнено. Про це повідомляє "5 канал". 

Ще три тижні тому, власник Kyiv Post, одеський забудовник Аднан Ківан заявляв, що має інші плани – розширити Kyiv Post і запустити україномовне медіа під цим брендом. Англомовна газета була основним джерелом інформації про Україну для посольств, міжнародних організацій та експатів.

"Джерело, яке писало про "вагнергейт", офшорний скандал, антикорупційні органи та реформи загалом. Комусь це напевне не дуже подобалось. І власнику це дали зрозуміти", – наголосила головна редакторка "Української правди" Севгіль Мусаєва.

Публікація
Публікація5 канал

"Kyiv Post закрили через тиск президента Володимира Зеленського", – зазначив журналіст-розслідувач Михайло Ткач у Facebook.

В Офісі президента зазначили, що до закриття Kyiv Post не причетні. 

"Для нас сьогоднішні новини стали такою ж несподіванкою, як і для решти", – розповів у Facebook речник президента Сергій Никифоров.

Як повідомляв 5.UA, депутатка Європарламенту заявила, що закриття Kyiv Post – це катастрофа для українських вільних медіа. Посли США, Великої Британії та країн Євросоюзу висловили своє занепокоєння.

Нагадаємо, українці вважають неприпустимими жодні обмеження свободи слова та втручання влади в роботу ЗМІ. Зокрема, такої думки дотримуються 48,2% респондентів.

Лише 5,6% опитаних вважають обмеження роботи ЗМІ припустимими, а третина – 33,8% – погоджується з ними лише в інтересах нацбезпеки, якщо треба запобігти загрозам для країни. Відповідні результати показало опитування Центру Разумкова "Ставлення громадян України до відносин влади та ЗМІ" (жовтень 2021 року).

 
Попередній матеріал
Мігранти з Білорусі розбили табір на кордоні з Польщею: що каже Лукашенко та яка реакція ЄС
Наступний матеріал
Далі буде гірше – експерт про рейтинг Зеленського
Loading...