Україна – ЄС
Україна – ЄС thekievtimes.ua

Масштабне дослідження показує, що більшість європейців уже готові бачити Україну в ЄС – подробиці

Читайте по-русски
Преса Німеччини, Італії, Франції та Польщі регулярно пишуть про Україну, знайомлячи читачів із реаліями її політики й історії

Масштабне дослідження показало, що вже понад половина жителів провідних країн Європи, зокрема Німеччини, Франції, Італії та Польщі, готові зробити Україну частиною ЄС. Такої лояльності з боку європейців офіційний Київ ще ніколи не знав. Про це мовиться в матеріалі "Нового времени".

Офіційні представники Євросоюзу на питання про членство України у співдружності континентальних країн відповідали і відповідають, що Євросоюз відкритий до розширення. Але щоб до нього потрапити, офіційному Києву, мовляв, треба виконати безліч умов – від забезпечення верховенства права до макроекономічної стабільності.

Водночас є європейці, для яких Україна вже здається готовою до того, щоб стати частиною Європи. І їх, з огляду на все, мільйони. На це вказують дані опитування, проведеного в кінці вересня 2020-го київським експертним центром "Нова Європа", пише "НВ".

За даними цього дослідження, що охопило 4 тис. респондентів, 55% мешканців основних країн Євросоюзу – Німеччини, Франції, Італії та Польщі – позитивно ставляться до прийняття України в ЄС. Підтримка вступу Києва в НАТО трохи менша, але все одно досить суттєва – 38%.

Водночас 10 років тому ідею зробити українців частиною континентальної сім'ї підтримували в півтора раза менше європейців, ніж зараз, – 37%.

Готовність європейців бачити Україну в ЄС і НАТО
Готовність європейців бачити Україну в ЄС і НАТОnv.ua

Директорка центру "Нова Європа" Альона Гетьманчук говорить: "Тренд останніх п'яти років показує, що Україну в Євросоюзі все більше сприймають як частину Європи. Але країни ЄС очікують критичних змін у країні для набуття нею членства".

Гетьманчук зауважує, що за зібраними даними, сучасна Україна в очах європейців усе менше асоціюється з Росією і війною і все більше з економікою. Вони знають про аграрний потенціал країни і навіть чули про великі перспективи України на газовій карті Європи.

Крім того, преса Німеччини, Італії, Франції та Польщі регулярно пишуть про Україну, знайомлячи читачів із реаліями її політики й історії. Популярні в ЄС ділові видання The Economist і Financial Times теж приділяють багато уваги українським реформам, часто закликаючи Київ брати приклад із країн Балтії.

Давід Стулік, політичний аналітик із празького експертного центру Європейські цінності, зауважує: "Більшість громадян ЄС завжди позитивно ставляться до інших європейських держав. Тим паче у випадку з Україною, адже європейці знають про Майдан, російську агресію, бажання українців жити в сучасній демократичній країні".

Нагадаємо, у лютому 2019 року Верховна Рада закріпила в Конституції курс на членство України в ЄС і НАТО. 14 вересня 2020 року президент Володимир Зеленський затвердив стратегію національної безпеки України та її основні засади, увівши в дію рішення Ради національної безпеки та оборони. Зокрема, згадані засади передбачають розвиток оборонних і безпекових спроможностей для уникнення збройної агресії проти України, зменшення зовнішніх і внутрішніх вразливостей країни, а також розвиток стратегічних стосунків з іноземними партнерами. Насамперед – з Європейським Союзом і НАТО.

Читайте також: Українці знову отримали найбільше посвідок на проживання в Євросоюзі – скільки саме

Попередній матеріал
Голова ОБСЄ заявив, що вирішення конфлікту в Україні має включати окупований Крим
Наступний матеріал
Масштабна ДТП у Броварах: зіштовхнулися одразу 9 автівок
Loading...

Україна пропонує створити в Євросоюзі посаду спецпредставника щодо Криму – Кулеба

"Уроки Вільнюсу" має пам'ятати кожен політик, який пов'язує своє майбутнє з Україною – Порошенко

Українці знову отримали найбільше посвідок на проживання в Євросоюзі – скільки саме

Євросоюз не може дійти спільної згоди щодо роботи гірськолижних курортів – позиції країн

ЄС почав готувати третій пакет санкцій проти режиму Лукашенка

Болгарія заблокувала початок переговорів про вступ Північної Македонії до Євросоюзу – причина