Північна Македонія, Скоп'є
Північна Македонія, Скоп'є 5 канал

Болгарія заблокувала початок переговорів про вступ Північної Македонії до Євросоюзу – причина

Читайте по-русски
Софія наполягає: народ Північної Македонії – частина болгарського

Болгарія заблокувала початок переговорів про вступ Північної Македонії до Євросоюзу. Вони мали початися у грудні. Каменем спотикання стали питання мови й історії.

Софія наполягає: народ Північної Македонії – частина болгарського. А "македонську" ідентичність їм нав'язав режим диктатора Йосипа Броза Тіто. Мову ж македонців називає діалектом болгарської і вимагає, щоб в офіційних документах ЄС вона не позначалася, як македонська. Претензії Болгарії також стосуються деяких історичних постатей, яких обидві країни вважають своїми національними героями.

"На цьому етапі Болгарія не може підтримати проєкт документа про початок переговорів про вступ із Північною Македонією. Він не відображає вимоги Болгарії. Наш уряд відкритий до переговорів. Я хочу, аби більше зусиль докладали до розблокування перегорів, а не дискредитації Болгарії", – зазначила міністерка закордонних справ Болгарії Єкатерина Захарієва.

Скоп'є всі заяви заперечує і називає їх ворожими. Раніше Північній Македонії довелося пройти крізь суперечки з іншою сусідкою – Грецією. Вона блокувала євроінтеграцію країни через те, що її колишня назва – Македонія – збігалася з назвою однієї з грецьких провінцій. Атени побоювалися територіальних претензій з боку Скоп'є, тому найменування країни змінили.

Нагадаємо, 28 березня Північна Македонія офіційно приєдналася до Північноатлантичного альянсу. Відтепер у його складі 30 держав.

Попередній матеріал
Понад 12 тисяч нових хворих і рекордна кількість летальних випадків – ситуація з коронавірусом за добу
Наступний матеріал
Перший сніг у Києві: як столиця впоралась із заторами та ожеледицею – включення
Loading...