Show must go on! У Болгарії засновник найбільшого у країні цирку заклав свій будинок, аби врятувати артистів від безробіття. Через пандемію трупа втратила більшість доходів, та попри це повернулася на сцену і продовжує вражати глядачів новими номерами. Як виживають акробати під куполом у часи епідемії, розповість кореспондентка "5 каналу" Христина Катарина.
Як завжди – на висоті, але перед спорожнілими ложами – акробати найбільшого цирку Болгарії балансують між надією і розпачем. Через пандемію артисти ледве зводять кінці з кінцями. Сезон виступів, який зазвичай триває з квітня по листопад, циркачі почали тільки у вересні. Втім феєричні трюки й нові фокуси виявилися безсилими перед страхом епідемії – люди не поспішають купувати квитки на вистави.
"У нас напередодні було 25 відвідувачів. Можете собі уявити? 25 відвідувачів у залі на 2 тисячі місць. Вони прийшли подивитися шоу. Це виглядало плачевно", – розповідає Александр Балканський, засновник цирку.
Засновник цирку й акробат у минулому Александр Балканський не приховує розпачу. 2020-й рік мав стати знаковим для його дітища – цирку виповнилося 20 років. А ще цьогоріч минає 200 років, відколи родина Балканського присвятила себе цирковій справі. Сам чоловік уперше здійнявся під куполом, коли йому було вісім.
Відтоді повітряний гімнаст неодноразово вражав виступами світових лідерів, серед яких президент США Річард Ніксон, Королева Єлизавета ІІ і Папа Іван Павло ІІ. Щоби відсвяткувати знаменні дати, Александр Балканський запланував ювілейне шоу.
От тільки грошей на нього забракло. Від держави цирк одержав допомогу в розмірі 50 тисяч євро. Та вони швидко розлетілися на покриття оренди і зарплати 40 учасникам трупи. Заради улюбленої справи чоловік пожертвував власним домом – заклав будинок під заставу в 250 тисяч євро. За ці кошти придбав нове шатро для святкових виступів. Тепер чекає шанувальників у гості.
"Я подумав: не хочу, щоб цирк помер раніше за мене. Хочу піти першим. Щодня по телебаченню оголошують статистику по коронавірусу: скільки людей заразилися, скільки померли. Що ж, Болгарія мусить знати: цирк Балканського живий", – говорить Александр Балканський, засновник цирку.
"Не знаю, як артисти цирку виживатимуть без відвідувачів. Ми повинні поважати їхню працю. Ми їх дуже-дуже любимо", – каже Мілена Славова, відвідувачка цирку.
Через пандемію на межі виживання опинилися більшість цирків Європи. Влітку про своє банкрутство заявив і легендарний канадський "Дю Солєй". На початку карантину найбільша циркова корпорація світу призупинила вистави і концерти. Щоби зменшити збитки, компанія навіть звільнила близько трьох із половиною тисяч співробітників – проте марно. Через коронавірусну кризу цирк загруз у боргах на мільярд доларів.
Христина Катарина, "5 канал"