Лукашенко
Лукашенко Facebook

Лукашенко назвав умови, за яких він відійде від влади

Читайте по-русски
Багаторічний президент Білорусі вкотре звинуватив Захід у нападі на вільну Білорусь

Президент Білорусі Олександр Лукашенко висунув нові умови відходу від влади. Перша – мир і жодних протестів, друга – гарантії безпеки для своїх прихильників. Про це він заявив на так званих Всебілоруських народних зборах, передає "5 канал".

Лукашенко зазначив, що піде у відставку після зміни конституції та низки інших законів. Проєкт основного закону обіцяє представити вже до кінця цього року, а на початку 2022-го – винести на референдум. 

"Головна моя умова виходу з влади: у країні мир, порядок, жодних протестних дій, висловлювати думку – в рамках закону. Друга умова. Якщо станеться так, що до влади прийдуть не "ті", то другим пунктом запишемо, що жоден волос з прихильників чинного президента впасти не може", – заявив Лукашенко.

Із промовою Лукашенко виступав майже 4 години. У ній він вкотре звинуватив Захід у нападі на вільну Білорусь та невдалій спробі здійснити кольорову революцію. 

Лукашенко також запропонував зробити Всебілоруські народні збори конституційним органом, для, як було сказано, передачі влади людям, хоча участь у них беруть переважно чиновники, депутати і представники провладних громадських організацій – загалом 2700 делегатів. 

Опозиція зібрання не визнає та назвала його спробою Лукашенка узаконити свій режим. 

Тим часом видання "Коммерсант" дізналося: наприкінці лютого Олександр Лукашенко планує зустрітися в Сочі з Володимиром Путіним. Зокрема, для обговорення нового кредиту для Білорусі на 3 мільярди доларів. 

Нагадаємо, раніше Лукашенко особисто підтвердив, що саме він віддав наказ розігнати усіх протестувальників під час одного з традиційних маршів, які проходять у Білорусі. 

Попередній матеріал
Нацкорпус проти "бойовиків Киви-Медведчука": серед натовпу були журналісти заблокованих каналів, але без розпізнавальних знаків
Наступний матеріал
Паралізовані траси та скасування навчання в школах – західна Україна найбільше потерпає від опадів
Loading...

Білорусь офіційно позбавили права проводити Чемпіонат світу з хокею у 2021 році

Українські співачки Білик та Іващенко "засвітилися" на святковому прийомі Лукашенка

У Білорусі оновили державний герб – тепер там менше Росії

Вбивство Шеремета: що стало відомо з аудіозаписів, оприлюднених білоруською опозицією – сюжет

Образив Лукашенка: у мережі опублікували розмови білоруських силовиків про вбивство Шеремета – відео

У Держприкордонслужбі порахували "тонни зброї" на кордоні з Білоруссю