Декілька російських компаній стикаються зі зростальними затримками та витратами на платежі з китайськими торговими партнерами. Транзакції на десятки мільярдів юанів залишаються в невизначеному стані.
Про це повідомили Reuters російські джерела, які безпосередньо ознайомлені з проблемою.
У виданні зазначається, що протягом кількох місяців російські компанії та посадові особи повідомляли про затримки в транзакціях. Це сталося після того, як китайські банки посилили контроль за дотриманням вимог у зв'язку з погрозами Заходу щодо вторинних санкцій за співпрацю з рф. За інформацією джерел, проблема загострилася цього місяця.
"Китайські державні банки масово припиняють операції з росією, і платежі на мільярди юанів затримуються", – повідомило агентству джерело, близьке до уряду.
За інформацією журналістів, Китай є найбільшим торговим партнером росії, на який минулого року припадала третина російської зовнішньої торгівлі. Пекін, зокрема, постачає критично важливе промислове обладнання та споживчі товари, що допомагають рф протистояти західним санкціям. Крім того, Китай забезпечує вигідний ринок для багатьох товарів російського експорту, включаючи нафту, газ та агропродукцію.
Повідомляється, що після того, як у червні Міністерство фінансів США попередило банки про можливість вторинних санкцій за співпрацю з росією, китайські фінустанови почали дотримуватися дуже жорсткої позиції щодо транзакцій.
"У той момент припинилися всі транскордонні платежі в Китай. Ми знайшли рішення, але це зайняло близько трьох тижнів, що дуже довго, за цей час обсяги торгівлі різко впали", – розповіло джерело з однієї з провідних російських платформ електронної комерції.
За його словами, одним із робочих рішень було придбати золото, перевезти його до Гонконгу та продати там, поклавши отримані кошти на рахунок у місцевому банку. Джерела повідомили Reuters, що деякі російські компанії використовували мережі посередників у третіх країнах для здійснення транзакцій та обходу перевірок відповідності, які проводять китайські банки. Внаслідок цього витрати на обробку транзакцій зросли до 6%, тоді як раніше вони були майже нульовими.
"Для багатьох невеликих компаній це означає повну зупинку", – повідомило інше джерело, близьке до уряду.
кремль визнав проблему, проте зазначив, що економічна співпраця є важливою для обох держав, і що рішення будуть знайдені.
"З такими обсягами і в такому недружньому середовищі неможливо уникнути деяких проблемних ситуацій. Проте справді партнерський дух наших відносин дозволяє конструктивно обговорювати та вирішувати поточні питання ", – сказав прессекретар кремля дмитро пєсков у заяві Reuters.
Видання пише, що транзакції з Китаєм не викликають серйозного занепокоєння у вищого російського керівництва, позаяк платежі в пріоритетних сферах продовжують здійснюватися без перешкод. Як повідомило Reuters джерело в банку, це стало можливим завдяки політичній волі з обох сторін. Двосторонні угоди для великих компаній, таких, як російські експортери сировини та китайські постачальники критично важливих технологій, функціонують без проблем. Труднощі відчувають лише менші компанії, які займаються торгівлею споживчими товарами.
- Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Інше джерело, яке має зв'язки з російським урядом, пишуть журналісти, повідомило, що російські експортери не стикаються з проблемами при отриманні платежів за імпортовані Китаєм товари, такі, як нафта чи зерно.
Нагадаємо, США запровадили нові санкції проти більш як 300 фізичних, а також юридичних осіб у російській федерації й третіх країнах, які допомагають ворогу підтримувати його воєнну машину. Нові санкційні обмеження також розширюють можливості вторинних санкцій, які були введені проти іноземних фінансових установ.
Як повідомляв 5.ua, Рада ЄС ухвалила 14-й пакет санкцій проти росії, запроваджених через повномасштабну війну рф проти України. Вони спрямовані на російську енергетику, фінанси й торгівлю, а також передбачають ускладнення обходу попередніх санкцій ЄС.
Дивіться відео:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.