Коронавірус у світі: Польща пом'якшила карантин для сезонних працівників з України та Білорусі

polradio.pl
Динаміка поширення коронавірусу у світі не зменшується

Станом на ранок 22 травня у світі зафіксовано 5 194 879 випадків коронавірусу, зокрема 334 622 летальних випадки і 2 081 511 випадків одужання. Про це свідчать дані Worldometers.

За нові добу було зареєстровано 4383 нових випадки і 499 нових смертей.

Динаміка поширення коронавірусу у світі не зменшується. За минулу добу у світі підтвердили 107 тисяч нових випадків зараження коронавірусом. Про це свідчать дані сайту Worldometers, який оновлює статистику захворюваності на коронавірус.

Водночас 20 травня у світі зареєстрували понад 100 тисяч нових хворих на COVID-19. Найбільше заражень 21 травня зафіксували у США – 28,1 тисяч. Цього ж дня у Штатах померли 1418 хворих.

США

США, Росія і Бразилія продовжують лідирувати за кількістю хворих у світі.

У Штатах зареєстровано понад 1,6 млн випадків, з них більше як 96 тисяч летальних та понад 383 тисяч одужань. Найбільша кількість нових випадків за добу зареєстровано в Мексиці 2973 (всього 59 567), там же за сьогодні загинула найбільша кількість людей 420 осіб (6510 всього).

Польща

А Польща пом'якшила карантин для сезонних працівників з України і Білорусі. Вони зможуть починати роботу з першого дня перебування в країні, повідомив міністр сільського господарств Ян Кшиштоф Ардановський. Для приїжджих розроблені спеціальні санітарні процедури, зазначає "Радіо Польща".

"Головний санітарний інспектор представив рекомендації, що визначають спосіб перебування працівників у господарствах, окремі входи, санітарні вузли, обмеження контактів до мінімуму, розподіл працівників на менші групи, щоб мінімізувати ризик. У разі захворювання когось з її членів тільки цю групу ми призначаємо до госпіталізації і виключаємо з праці", сказав міністр.

Новоприбулі працівники будуть проходити тести на наявність коронавірусу. Платити за це повинні ферми.

"Це також відповідає інтересам фермерів, які запрошують працівників. Адже працівники, збираючи врожаї, забезпечують доходи фермерам. Бюджетна підтримка заборонена ЄС це неприпустима державна допомога. Ми не можемо за рахунок бюджету іноземцям покривати витрати на ці тести", сказав польський міністр.

Міністр сільського господарства закликав поляків, які залишилися без роботи, розглянути можливість сезонної роботи в сільськогосподарській галузі.

Як відомо, у Польщі, як і в інших країнах Європи, через коронавірус виникла нестача рук на сезонних роботах.

Франція

Французам дозволили від'їжджати від дому більш як на 100 кілометрів. Уряд Франції зняв обмеження на пересування громадян на відстані понад 100 км від місця проживання, яке було запроваджено з метою протидії поширенню COVID-19. Про це повідомляє Le Parisien.

"Життя потроху повертається до звичного режиму. Указ, опублікований в Journal officiel (офіційне видання французького уряду – ред.), встановлює, що відтепер можна виїжджати з дому більш як на 100 кілометрів", – пише видання.

Згідно з указом, контроль за пересуванням громадян покладається на МВС Франції.

Велика Британія

Міністр охорони здоров'я Великої Британії Метью Генкок заявив, що дослідження на антитіла до коронавірусу продемонстрували їх наявність у 5% проведених тестів. Про це інформує CNN.

Міністр розповів, що такі дані є результатом досліджень, проведених на замовлення британського уряду. 

У Лондоні відсоток тестів із антитілами значно більший, ніж загалом по країні та становить понад 17%. Також Генкок заявив, що Велика Британія отримає від швейцарської і американської медичних компанії більше як 10 мільйонів тестів на антитіла. 

Німеччина

У Німеччині за добу менше 500 нових випадків зараження коронавірусом. За добу в Німеччині виявлено 460 нових випадків зараження SARS-CoV-2. Як повідомляє "Європейська правда", такими є останні дані Інституту Роберта Коха.

Загалом в країні кількість інфікованих зросла до 177 212. Кількість загиблих збільшилася на 27 до 8174.

Це суттєве падіння у порівнянні з середою, коли було зареєстровано 797 нових випадків та померло 83 людини. Зараз у Німеччині є 10 038 людей, інфікованих коронавірусом. 

Кількість людей, які одужали, становить приблизно 159 тисяч – майже на 1000 більше ніж попереднього дня.

Як повідомляв 5.UA, станом на 22 травня в Україні зафіксовано 20 148 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, з них 588 летальних, 6585 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 442 нових випадки. 

Попередній матеріал
COVID-19 у світі: в Естонії тестують імунні паспорти, а Греція вже в червні відкриється для туристів
Наступний матеріал
Спецагент чи божевільний: чому вбивцю Петлюри виправдав суд – і хто створив образ "отамана-антисеміта"
Loading...