Ігор Коломойський
Ігор Коломойський Depositphotos

Коломойський вивів через Deutsche Bank понад $750 млн у США – ICIJ

  Читайте по-русски
  Підприємства олігарха не сплачували податків, а сотні його працівників втратили роботу, йдеться в розслідуванні

  Deutsche Bank переказав у бізнес-інтересах Коломойського і Ко у США кошти на суму понад $750 млн. Про це йдеться в розслідуванні журналістів International Consortium of Investigative Journalists.

  Як виявили в ICIJ, до схеми виведення грошей з України був причетний Deutsche Bank. За шість років ця фінансова установа перевела не менше ніж $490 млн з компаній, створених на Британських Віргінських островах під контролем Коломойського і його ділового партнера Геннадія Боголюбова, в компанію в Делавері. Велику частину цих коштів витрачено на придбання нерухомості на Середньому Заході.

  За даними журналістського розслідування, ще $268 млн пройшли через Deutsche в інші компанії, контрольовані цими людьми і їхніми партнерами в США. Зазначається, що перекази відбувалися з 2007-го по 2013 рік.

  Як свідчать судові документи, Deutsche Bank провів тисячі транзакцій, пов'язаних із компаніями Коломойського у США з 2006-го по 2015 рік.

  "Понад десять років Коломойський викачував мільярди доларів з "ПриватБанку", найбільшої фінансової установи України, співвласником якого він був, в зухвалій схемі відмивання грошей, відмиваючи гроші через мережу компаній по всьому світу", – зазначають в ICIJ.

  "Закони вимагають, щоб банки були насторожі на випадок відмивання грошей, особливо, коли гроші проходять через юрисдикції з високим рівнем ризику, такі як Україна і Карибський басейн", – йдеться в розслідуванні.

  Журналісти ICIJ зазначають, що при Коломойському сотні сталеливарників у Кентуккі, Нью-Йорку і штаті Огайо, втратили роботу. Про це свідчать протоколи суду.

  Також повідомляється про випадки несплати податків підприємствами олігарха. До прикладу, компанія Коломойського купила один з колишніх заводів Motorola. Проте вже через декілька місяців будівлі відключили електрику через неоплачені рахунки. Також на заводі лопнула система зрошення – через замерзання труб. Продали будівлю через 8 років зі збитком у майже $7 млн доларів.

  Нагадаємо, Ігор Коломойський та його бізнес-партнери зловживали своїм контролем над активами "ПриватБанку", щоб вкрасти звідти мільярди. Так офіційно визнали у Міністерстві юстиції Сполучених Штатів. Також оприлюднили позов до олігарха – вимагають конфіскувати його нерухомість.

  Попередній матеріал
  Криза у Білорусі може спричинити новий розлом Європи – Макрон
  Наступний матеріал
  Угорщина передала Україні апарати ШВЛ та захисні костюми на понад €3 млн
  Loading...