Школа
Школа 5 канал

Карантинне 1 вересня: як у світі стартував навчальний рік – сюжет

Читайте по-русски
Рішення відкривати школи – хороше, переконані у Всесвітній організації охорони здоров’я

Вперше за пів року у більшості країн світу відкриваються школи. Попри коронавірус та карантинні обмеження, діти зможуть бачитися із однокласниками та навчатися за шкільними партами. Із якими обмеженнями працюватимуть навчальні заклади у світі та чи раді поверненню оффлайн-навчання діти, розповість кореспондентка "5 каналу" Мирослава Танська.

Діти йдуть до школи в різних країнах світу. Кожен навчальний заклад розробив власну методику, щоб уберегти своїх вихованців від коронавірусу. У більшості країн школи не працювати понад півроку року. А деякі через пандемію COVID-19 поки так і не можуть поновити роботу.

Повертаються за шкільні парти діти в Англії та Уельсі. До цього вони, як і решта європейських учнів, навчалися дистанційно. Спершу уряд Бориса Джонсона планував відкрити школи ще до літніх канікул. Але через низку причин повернення за парти відклали на осінь. У червні до навчальних закладів повернулася лише частина учнів.

У Великій Британії розробили низку обмежень. щоби навчання в умовах пандемії коронавірусу було максимально безпечним. Передусім це носіння масок у закритому приміщені та дотримання соціальної дистанції.

"Хочемо надати перевагу різним речам, щоби дітям було цікаво навчатися. Так, коронавірус вносить свої корективи в навчання. І ми поважаємо правила безпеки від недуги", – каже Сабіна Амелот, вчителька іспанської у Франції.

Перш ніж відкритися, кожна європейська школа,розробляє свої засоби для захисту дітей та працівників від коронавірусу. У Франції, наприклад, усі, кому більш ніж 11 років мають носити маски. Молодшим дітям просто радять дотримуватися дистанції.

"Ми запровадили свої правила. Серед них – обов’язкове носіння масок у закритому просторі. А також мінімізація взаємодії між учнями. Намагатимемося максимально зменшити її", – говорить Арезкі Кхоюс, заступник директора школи у Франції.

У бельгійських школах на вході мірятимуть температуру. А впродовж дня школярі, незалежно від віку, муситимуть носити маски. А також часто дезінфікувати руки. Дітям такі правила не страшні. Кажуть, чекали на зустріч із друзями занадто довго. Батьки ж сподіваються, в компанії однолітків школярі можуть краще вчитися, аніж вдома.

"Моя дитина дуже чекала на початок навчання. Він щасливий, що нарешті не сидітиме постійно з нами вдома, а бачитиметься з друзями. Я як мама трохи хвилююся через цю ситуацію, але зараз уже набагато менше, аніж у червні. Мені здається, зараз уже можна відновлювати навчання", – розповідає Соуад Оухабі, мама школяра у Бельгії.

Майже два з половиною мільйонів школярів змушені почати навчання вдома і в Ізраїлі. Щоправда, це лише частина дітей. Влада дозволила відкрити школи, а також садочки, тільки в тих районах, де безпечна ситуація із коронавірусом. У решті ж країни навчальні заклади і далі будуть закриті. Там, де школи таки працюватимуть, заходити можна буде в захисних масках. При чому лише школярам та працівникам будівлі. Зміниться і графік роботи шкіл.

"Батьки не зможуть перебувати на території шкіл та садочків. Діти, старші за 10 років, мають бути у масках і дотримуватися соціальної дистанції. При чому розклад у дітей буде незвичним. Хтось приходитиме о 8:00, хтось 8:30. Так можна буде розосередити дітей і забезпечити їм соціальну дистанцію", – каже Шау Адіка, вчителька в садочку Ізраїлю.

Попри великий спалах коронавірусу відкрили навчальні заклади в Росії. Кількість недужих на COVID-19 там перевалила позначку в один мільйон. Але ні адміністрацію шкіл, ні дітей – це не зупинило.

Рішення відкривати школи – хороше, переконані у Всесвітній організації охорони здоров’я. Але для цього держави мають створити безпечні умови. У ВООЗ вкотре наголошують: COVID-19 нікуди не зник і ще тривалий час дошкулятиме людям.

Мирослава Танська, "5 канал"

Попередній матеріал
Перша олімпійська чемпіонка України Ніна Бочарова померла у віці 95 років
Наступний матеріал
У Харкові в одній із шкіл 1 вересня провели святкові лінійки без коронавірусних обмежень
Loading...
Під Кабміном вирішили влаштувати дискотеку – це акція протесту

Під Кабміном вирішили влаштувати дискотеку – це акція протесту

До кінця вересня кількість хворих на COVID-19 зросте до 3 тис. осіб щодня – Шмигаль

До кінця вересня кількість хворих на COVID-19 зросте до 3 тис. осіб щодня – Шмигаль

Навчання в умовах карантину: у МОЗ та Міносвіти дали рекомендації школам

Навчання в умовах карантину: у МОЗ та Міносвіти дали рекомендації школам

У Києві перед 1 вересня через COVID-19 закрили цілу школу на карантин – що відомо

У Києві перед 1 вересня через COVID-19 закрили цілу школу на карантин – що відомо

Боротьба із COVID-19 у Швеції є зразком для інших країн – ВООЗ

Боротьба із COVID-19 у Швеції є зразком для інших країн – ВООЗ

Вимог багато, а грошей немає: як школи пристосовуються до нових умов навчання

Вимог багато, а грошей немає: як школи пристосовуються до нових умов навчання