Ілюстративне фото
Ілюстративне фото Фото Фокус

"Історична помилка": бурхлива реакція світових лідерів на нове "кліматичне рішення" Трампа

  1 червня американський президент Дональд Трамп офіційно оголосив про вихід США з Паризької кліматичної угоди

  Світові лідери засуджують рішення американського президента Дональда Трампа про вихід США з Паризької кліматичної угоди. Про це повідомляє DW.

  Як стало відомо, після офіційного оголошення відповідного рішення президент США провів телефонні переговори з чільниками Франції, Німеччини, Британії та Канади. Під час переговорів він спробував пояснити позицію США щодо угоди.

  • Німеччина

  Канцлер Німеччини Ангела Меркель висловила жаль через рішення Білого дому відмовитися від Паризької угоди. При цьому Меркель підкреслила відданість ФРН її умовам.

  • Франція

  Підтримав позицію німецької колеги і новий президент Франції Еммануель Макрон. Зокрема, він заявив, що шкодує про рішення США вийти з Паризької угоди по клімату і навіть зазначив, що своїм рішенням США повернулися спиною до всього світу.

  Макрон підкреслив, що Франція не планує відмовлятися від своїх зобов'язань за цим договором. "Зміна клімату є однією з найбільших проблем нашого часу. І Франція йде в авангарді боротьби з цим", – заявив Макрон.

  • Канада

  Своє розчарування рішенням Америки висловив і прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо. Він наголосив: "Позиція Канади у боротьбі зі змінами клімату і раніше незмінна… Вона залишається єдиною разом з усіма іншими сторонами, які підтримують цю угоду".

  Трюдо також додав, що офійційна Оттава планує і надалі продовжувати працювати з США як на державному, так і на інших рівнях з питань зміни клімату.

  • Британія

  Британський прем'єр Тереза Мей, яка раніше відмовлялася коментувати позицію Трампа щодо кліматичної угоди, в особистій телефонній розмові з Трампом висловила своє розчарування рішенням Вашингтону та зазначила, що ці домовленості є глобальними рамковими умовами, необхідними для "захисту процвітання і безпеки майбутніх поколінь".

  Як нагадала Мей, лідери країн G7, за винятком США, висловили свою позицію на саміті в Італії і планують дотримуватися Паризької угоди.

  • Як в Америці оцінюють рішення про вихід з кліматичної угоди

  Гілларі Клінтон рішення Трампа назвала "історичною помилкою". "Історична помилка. Весь світ рухається разом зі зміни клімату", – відзначила Клінтон.

  А колишній американський президент Барак Обама, який раніше від імені США підписав Паризьку кліматичну угоду, також засудив рішення Трампа. "Я впевнений, що наші штати, міста і підприємства будуть робити ще більше і допоможуть захистити єдину планету, яка у нас є, для майбутніх поколінь", – додав він.

  42-й президент США Білл Клінтон був однозначним в оцінці. "Вихід з Паризької угоди - помилка. Зміни клімату реальні. Ми більше зобов'язані нашим дітям. Захист про наше майбутнє створює більше робочих місць", - написав він у Twitter.

  Нагадаємо, 1 червня американський президент Дональд Трамп офіційно оголосив про вихід США з Паризької кліматичної угоди.

  Довідка: 4 листопада 2016 року запрацювала Паризька кліматична угода щодо зменшення викидів парникових газів з 2020 року. Лише дві країни у світі не підтримали дію цієї угоди – це Сирія та Нікарагуа. Тепер США - це третя країна, яка не підтримала Паризьку угоду. 

  Попередній матеріал
  Ілон Маск та голова Walt Disney звільняються з посад в адміністрації Трампа: стало відомо, чому
  Наступний матеріал
  Промисловці просять прозорого обговорення фінансового плану "Укрзалізниці"
  Loading...

  Трамп офіційно оголосив про вихід США з Паризької кліматичної угоди

  Тероризм, пропаганда в Інтернеті та кліматичні зміни: ключові тези саміту G7 в Італії

  Експерт спрогнозував, чим закінчиться для України перша зустріч сторін Паризької кліматичної угоди