Інженери NASA розробили апарат штучної вентиляції легень для лікування хворих на коронавірус. Пристрій зібрали менш ніж за 40 днів і назвали його VITAL. Про це повідомили в ефірі "5 каналу".
Працює він так само, як і класичний апарат ШВЛ. Але призначений лише для хворих на COVID-19 і служить лише 3-4 місяці. Тоді як традиційні пристрої підтримують життя пацієнтів кілька років.
Винахід планують використовувати для допомоги тим, у кого хвороба протікає в легшій формі.
Натомість складніші апарати ШВЛ тоді зможуть врятувати інфікованих у критичному стані.
VITAL можна виготовити швидше, ніж традиційні апарати штучної вентиляції. До того ж, його простіше обслуговувати – кажуть розробники. Апарат уже успішно випробували. Тепер інженери чекають на необхідний дозвіл, щоби запустити пристрій у масове виробництво.
Тим часом апарат штучної вентиляції легень, а також машину для дезінфекції винахідники NASA вже представили президентові США Дональдові Трампу.
"У пацієнтів із COVID-19 легені досить слабкі, тому цей вентилятор високого тиску. Щойно ми закінчили роботу над пристроєм, то дали його випробувати лікарям із центру Маунт-Синай, які зараз на передовій. Тестування успішно завершилися, тож ми чекаємо на затвердження апарату", – каже Дейв Ґаллаґер, заступник директора зі стратегічної інтеграції лабораторії реактивного руху NASA.
"Ми думали над тим, як застосувати технологію дезінфекції космічних кораблів для дезінфекції звичайних кімнат. Так з'явився цей пристрій – щось на кшталт машини, яка напускає туман. Він і стерилізує всі поверхні. Цей метод уже використовують для очищення карет швидкої допомоги", – розповідає Джим Брайденстайн, директор NASA.
Нагадаємо, у світі для боротьби з пандемією коронавірусу розробляється більше 100 потенційних вакцин. Шість з них вже проходять клінічні випробування.