аааа wikipedia.org

F-16 – за графіком навесні, а дронів буде ще більше: які підсумки 19-го "Рамштайну" – сюжет

Читайте по-русски
У 2024 році європейські члени НАТО витратять сумарно на оборону 2% ВВП

У Брюсселі партнери обговорили нову військову допомогу Україні. Глава Пентагону Ллойд Остін, який сподівався долучитися до зустрічі очно, не зміг приїхати. Однак відеозв'язком активно агітував якнайшвидше збільшити допомогу. Які результати 19-го "Рамштайну" – дивіться в сюжеті журналіста "5 каналу" Романа Середюка.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Нарощування оборонного виробництва, дронів та технологій. У Брюсселі союзники обговорили військову підтримку у форматі "Рамштайн". Засідання дистанційно відкрив глава Пентагону Ллойд Остін. Він не зміг приїхати до Бельгії через проблеми зі здоров'ям. У своєму виступі посадовець наголосив на відданості Сполучених Штатів у короткостроковій та довгостроковій перспективі підтримувати Київ. Українська сторона також виступила дистанційно. Міністр оборони України Рустем Умєров представив союзникам нового головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського.

Напередодні засідання міністерка оборони Нідерландів повідомила про приєднання її країни до коаліції дронів. До неї також входять Велика Британія, Швеція, Латвія. Відтепер Нідерланди постачатимуть не тільки літаки F-16, а й необхідні безпілотники.

"Звичайно, ми знаємо, що безпілотники дуже важливі в цій війні. Ми бачимо окопну війну. І ми також бачимо ту роль, яку вони відіграють на полі бою. Тож окрім F-16 та запасних боєприпасів, дрони зараз дуже важливі для України. І нам потрібно розширити масштаби. І тому ми приєднуємося до коаліції безпілотників, яку Україна започаткувала разом із Латвією та іншими країнами. Це для того, щоб збільшити виробництво, використовувати новітні технології та забезпечити Україну всім необхідним", – заявила міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен.

Постачати в Україну літаки F-16 Нідерландам допомагатиме Канада. Міністр оборони країни Білл Блер оголосив про виділення $44 мільйонів на обслуговування винищувачів. Ці фінанси підуть на забезпечення літаків необхідними матеріалами.

Читайте також: Голова Пентагону Ллойд Остін особисто очолить нове засідання "Рамштайн".

"Я оголошую про виділення Канадою 60 мільйонів канадських доларів для коаліції військово-повітряних сил, яку спільно очолюють Сполучені Штати, Данія та Нідерланди. Ці кошти допоможуть забезпечити та придбати вкрай необхідне обладнання та матеріали для F-16, як-от: запасні частини, станції озброєння, компоненти авіоніки та боєприпаси", – запевнив міністр оборони Канади Білл Блер.

Однією з головних тем була підготовка до передачі Україні винищувачів F-16. Голова місії України при НАТО Наталія Галібаренко твердить: "Зараз поки що все йде за планом". І весна 2024 – це реалістичні терміни, які називають для передачі Україні винищувачів. Серед підготовки не лише утримання літаків та навчання персоналу й пілотів, а й облаштування необхідної інфраструктури.

"Ми щойно провели перше міністерське засідання коаліції з протиповітряної оборони, яку очолюють Німеччина і Франція, і підписали листа про наміри. Це важливий крок за участю 15 країн-учасниць, бо ми всі усвідомлюємо, що протиповітряна оборона є важливим уроком, який ми винесли з війни, яку розпочала росія проти України. ППО є центральним викликом, центральною спроможністю, і так буде і надалі. Іншими словами, це наша відповідь на тривалу війну в Україні", – наголосив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Також у 2024 році європейські члени НАТО витратять сумарно на оборону 2% ВВП. Про це повідомив генсек Альянсу Єнс Столтенберг. Сума витрат сягатиме $380 мільярдів, що є рекордом для союзників.

"Ми досягаємо реального прогресу: Європейські члени Альянсу витрачають більше. Проте деяким учасникам ще є над чим працювати. Тому що на Вільнюському саміті ми домовилися: усі члени НАТО повинні інвестувати 2%, і це щонайменше. Цього року я очікую, що 18 членів Альянсу витратять на оборону 2% свого ВВП. Це ще один рекордний показник", – зауважив генсек НАТО Єнс Столтенберг.

Зі свого боку, Українська сторона закликає союзників збільшити оборонне виробництво, постачання безпілотників та інших технологій, необхідних Україні для ведення оборони та визволення територій від російських загарбників.

Роман Середюк, "5 канал"

Дивіться також:

Попередній матеріал
Столтенберг закликав США схвалити допомогу Україні на $60 млрд
Наступний матеріал
Шоковані, на що перетворилася пресслужба українського парламенту – Ірина Геращенко про брехню проти опозиції
Loading...
Коли будуть F-16? Зустріч у форматі "Рамштайн" – трансляція

Коли будуть F-16? Зустріч у форматі "Рамштайн" – трансляція

Голова Пентагону Ллойд Остін особисто очолить нове засідання "Рамштайн"

Голова Пентагону Ллойд Остін особисто очолить нове засідання "Рамштайн"

Коли відбудеться "Рамштайн-19" – у пресслужбі НАТО анонсували дату

Коли відбудеться "Рамштайн-19" – у пресслужбі НАТО анонсували дату

Що потрібно Україні для прориву – Умєров розповів на засіданні "Рамштайн"

Що потрібно Україні для прориву – Умєров розповів на засіданні "Рамштайн"

Стартувала 18 зустріч "Рамштайн" в онлайн-форматі: що обговорять

Стартувала 18 зустріч "Рамштайн" в онлайн-форматі: що обговорять

Залужний уперше взяв участь у "Рамштайні" – подробиці

Залужний уперше взяв участь у "Рамштайні" – подробиці