"Рамштайн"
"Рамштайн" 5 канал

Непохитна підтримка: головна тема "Рамштайну" про потреби ЗСУ – Зеленський озвучив пріоритети

Читайте по-русски
Контактна група з питань оборони України засідала вже вшістнадцяте

Нові постачання зброї та систем захисту для України, непохитна підтримка стільки, скільки це буде потрібно. У Брюсселі завершилася чергова зустріч Контактної групи з питань оборони України. За її підсумками, США оголосили, що очолять коаліцію з підготовки Військово-повітряних сил України. Говорили про надання нашій державі засобів для захисту неба, а також тренування українських військових на винищувачах. Докладніше про зустріч у форматі "Рамштайн" дивіться у сюжеті журналістки "5 каналу" Мирослави Танської-Вікулової.

Потреби Збройних сил у контрнаступі – це головна тема зустрічі "Рамштайн". Сполучені Штати надають Україні новий пакет військової допомоги на $200 мільйонів: ракети для ППО, обладнання для боротьби з безпілотниками, засоби радіоелектронної боротьби, високоточні снаряди для систем HIMARS, протитанкові ракети TOW та артилерійські боєприпаси. Глава Пентагону також відзначив прогрес українських військ на полі бою та наголосив, що США підтримуватимуть Україну так довго, як це буде потрібно.

"Ми тут, щоб забезпечити те, що потрібно – стільки, скільки потрібно, щоб Україна могла жити вільно. Я пишаюся тим, що Сполучені Штати оголосять про пакет допомоги Україні на $200 мільйонів. Він містить боєприпаси для нової системи протиповітряної оборони, які ми незабаром доставимо в Україну, а також артилерійські, ракетні та високоточні авіаційні снаряди, протитанкову зброю та обладнання для протидії російським безпілотникам", – заявив міністр оборони США Ллойд Остін.

Читайте також: Підсумки 16-ї зустрічі у форматі "Рамштайн": виступ Ллойда Остіна та генерала Чарльза Брауна – трансляція українською.

"росія на сьогодні втратила ініціативу, і ми на неї тиснемо. Від української мужності та вашої підтримки залежить те, що відбувається на полі бою, а головне – що буде на полі бою", – наголосив Володимир Зеленський.

Контактна група з питань оборони України засідала вже вшістнадцяте. Зустріч відбувалася у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі. На неї вперше приїхав український президент. Володимир Зеленський озвучив пріоритети України. Це далекобійна зброя, оборонна підтримка, а також посилення ППО. Його думку підтримав і Генеральний секретар НАТО. Єнс Столтенберг переконаний, що російський диктатор володимир путін знову хоче використати зиму як зброю у війні.

"Протиповітряна оборона – це значна частина відповіді на запитання, коли закінчиться ця війна, і чи вона закінчиться справедливо для України. Це гарантія, що у містах буде нормальне життя, буде економіка, будуть люди. Протиповітряна оборона далекої дії також може гарантувати функціонування наших коридорів у Чорному морі і Дунайському регіоні. Протиповітряна оборона гарантує, що російські літаки не будуть здатні досягти наших українських кордонів і таким чином вона вирішить проблему російських керованих бомб", – зауважив Президент України.

Дивіться також відео: Авдіївка у ВОГНІ! РАМШТАЙН! Яку зброю отримала Україна? Час новин 19:00 11.10.2023.

"На засіданні Контактної групи ми мобілізуємо нашу військову підтримку України. Ми також зустрінемося на Раді Україна-НАТО, яка посилить наші відносини і допоможе Україні рухатися до членства в Альянсі. путін знову готується використати зиму як зброю у війні, атакуючи енергосистему та газову інфраструктуру. Нам треба цьому запобігти з допомогою більш просунутих і збільшених засобів ППО", – заявив Єнс Столтенберг.

Окремо йшлося і про літаки F-16. Данія планує передати Україні перші винищувачі навесні 2024 року, але це також залежатиме від готовності пілотів, техніків та інфраструктури. Міністр оборони країни додав, що попереду ще багато підготовчих робіт. Оскільки українська сторона має бути готовою прийняти літаки там, де їх планують розташувати, готовою обслуговувати їх та захищати від ударів рф. А от Бельгія пообіцяла поставити Україні кілька літаків F-16, однак не раніше 2025 року. До того часу країна має перейти на сучасніші винищувачі F-35. А поки Брюссель продовжить навчання пілотів і запропонує взяти на себе обслуговування всього коаліційного парку F-16.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

"Ми вступили у коаліцію F-16 і з самого початку чітко заявляли, що надамо навчання, особовий склад для навчання, а також надамо свої власні літаки F-16, зокрема двомісні. Вони візьмуть участь у навчальних місіях у різних країнах Європи у наступні декілька місяців. Ми також надамо технічне обслуговування літаків, які ви отримаєте. Починаючи з 2025 року Бельгія матиме змогу постачати літаки F-16 в Україну. Вони будуть ваші", – сказав премʼєр-міністр Бельгії Александр де Кроо.

У Бельгії президент Зеленський зустрівся з прем'єром країни. За підсумками переговорів Александр де Кроо заявив, що Україна отримає понад 1,7 мільярда євро податків від заморожених активів рф. Кошти спрямують на військову та гуманітарну допомогу. Бельгія – перша країна ЄС, яка використає заморожені російські активи на користь України.

Мирослава Танська-Вікулова, Ольга Ковальчук, "5 канал".

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Попередній матеріал
росія пішла ва-банк: намагаються обійти Авдіївку з флангів – "Час новин: підсумки"
Наступний матеріал
Охороняв окупаційну тюрму рф під час захоплення Херсона – СБУ затримала зрадника
Loading...
Голова Пентагону: "США мають необхідні ресурси для сталого й безперервного постачання озброєння для України"

Голова Пентагону: "США мають необхідні ресурси для сталого й безперервного постачання озброєння для України"

Генерал США Марк Міллі залишає свою посаду, його вшановує президент Байден – трансляція

Генерал США Марк Міллі залишає свою посаду, його вшановує президент Байден – трансляція

У США розпочалася мовна підготовка українських пілотів для керування F-16 – Пентагон

У США розпочалася мовна підготовка українських пілотів для керування F-16 – Пентагон

Держдепартамент США та Пентагон мають різне бачення щодо надання Україні озброєння – Politico

Держдепартамент США та Пентагон мають різне бачення щодо надання Україні озброєння – Politico

Більше артилерії, снарядів та протитанкової зброї: Пентагон оголосив новий пакет військової допомоги Україні на $325 млн

Більше артилерії, снарядів та протитанкової зброї: Пентагон оголосив новий пакет військової допомоги Україні на $325 млн

15-й "Рамштайн" розпочався в Німеччині: якої допомоги можна очікувати Україні – включення

15-й "Рамштайн" розпочався в Німеччині: якої допомоги можна очікувати Україні – включення