У 2013-му році, на одному з блошиних ринків британського міста Віллінгтон, Карлу Мартіну потрапив на очі виріб із зображенням антилопи. Придбавши глек, чоловік використовував його як склянку для зубної щітки, повідомив BBC.
Глечик сподобався йому одразу, і він віддав за нього і ще один керамічний виріб чотири фунти стерлінгів (еквівалент п'яти доларів).
"Я відніс його в ванну кімнату й ставив туди зубну щітку та пасту. На ньому навіть залишилося кілька слідів від пасти. Я, звісно, припускав, що це дуже старий глечик, але згодом просто забув про це", – сказав Мартін.
Глечик виявився стародавнім виробом Індської цивілізації, він був виготовлений близько 1900-го року до нашої ери.
Сьогодні британець зізнається: йому трохи незручно через те, що він так звично використовував виріб однієї з найдавніших людських цивілізацій.
Нагадаємо, Індська або Харапська цивілізація – третя за часом появи давньосхідна цивілізація бронзової доби, після Єгипетської і Месопотамської. З усіх трьох вона займала найбільшу площу. Проте Єгипет і Месопотамія проіснували як держави набагато довше. Індська цивілізація відносно швидко занепала, її розквіт припав на 2600-1900 роки до нашої ери.
Дивіться фотогалерею за темою: