Сьогодні на чаювання завітає історик Людмила Гриневич із родини професійних істориків. Після Київського університету, ще за "совєтів", працювала в Центральному державному архіві вищих органів державної влади УРСР, в столичних музеях. Людмила Гриневич – доктор історичних наук і вже декілька десятиліть досліджує військово-історичну антропологію, навіть її кандидатська стосувалася військової тематики: "Військове будівництво в УСРР у 20-х – на початку 30-х років XX століття: національний аспект".
Понад двадцять літ працює у відділі історії України в Інституті історії України НАН України – досліджує сталінську "революцію згори", колективізацію, індустріалізацію, Голодомор, репресивну політику більшовицького режиму і Великий Терор. За Кучми (у 1998 році) Людмила Гриневич працювала у складі Робочої групи з розроблення пропозицій для підготовки історичного висновку щодо діяльності ОУН-УПА Урядової комісії з вивчення діяльності ОУН-УПА.
А ще одна велика сфера досліджень Людмили Гриневич – вона науковий редактор і упорядник "Енциклопедії єврейського життя в Україні".
Почаюємо про історію, як складову сучасної війни та політики; про війни самих істориків; про правду та протиставлення інтерпретацій як спосіб її знищити; а ще – як "правильно" красти чужу історію. Одним словом – багато граблів, по яких українці бігають століттями. З Людмилою Гриневич зустрічаємося о 23:10.
Повну версію програми дивіться на "5 каналі" або наживо на нашому сайті 4 грудня о 23:10.
Синьо-жовтий чи жовто-блакитний: історія Державного Прапора України

















