Тепер в інтернеті за кілька кліків можна знайти 900 місць, де захоронювали жертв Голодомору 1932-33 років. Музей жертв Голодомору запустив портал з інтерактивними картами. На населених пунктах промарковані місця масових поховань, вказана кількість загиблих, а також спогади очевидців.
Віднайти місця захоронень було не простою справою. Радянський режим намагався приховати сам факт штучного голоду. Родичам забороняли навідуватися до стихійних цвинтарів. Намагалися стерти пам'ять про мільйони знищених. Окупанти особливо цинічно маскували місця захоронень під парки, прокладали поверх автошляхи, зрештою, будували поверх могил будинки.
Тому музейники шукали інформацію в кримінальному провадженні за фактом Голодомору, а також у спогадах тих, хто вижив після геноциду. Часто люди гинули цілими селами, а тіла згодом збирали по хатах та просто скидали в ями чи рови.
У 1933 році смертність в Україні в десятки разів перевищувала природну. Науковці стверджують – голодом було вбито щонайменше 7 млн українців. Найбільше місць масових поховань виявлено на Харківщині – одразу 145.