Колекція із Задзеркалля: в Оксфорді на аукціон виставили одне з найбільших зібрань про Алісу

5 канал

Колекцію, яка містить більше 3 тисяч експонатів, збирало звичайне англійське подружжя

В Оксфорді розпродають одну з найбільших у світі колекцій, присвячених Алісі - героїні книжок Льюїса Керрола "Аліса в Дивокраї" і "Аліса у задзеркаллі". Про це повідомляє "5 канал".

Як стало відомо, колекція налічує понад три тисячі експонатів, і лише на аукціоні її можна вперше і востаннє побачити у повному обсязі. Капелюшник, Білий Кролик, Хитун-Бовтун, Круть і Верть, сама Аліса – усе тут пов'язане з героями книг Льюїса Керрола. Предмети кілька десятиліть поспіль збирала подружня пара з Англії. Після смерті чоловіка дружина вирішила виставити колекцію на аукціон.

Книжок тут найбільше, адже подружжя продавало букіністичні видання. Експонати планується поділити на 360 лотів і так продати з аукціону. Це - перша й остання можливість побачити колекцію повністю.

Раніше подружжя Шустер двічі виставляло її для огляду частинами у Великій Британії, Італії та Німеччині. Виставка скрізь знаходила своїх поціновувачів, адже книги про Алісу популярні у всьому світі.

Зробити аукціон в Оксфорді колекціонерка вирішила невипадково. Саме в Оксфордському університеті працював Чарльз Доджсон (справжнє ім'я Льюїса Керрола). Його книги про пригоди дівчинки Аліси з'явилися наприкінці ХІХ століття. Але й досі це одна з найулюбленіших казок мільйонів дітей і дорослих.

Нонна Стефанова, "5 канал"

ПРОКОМЕНТУЙТЕ