Українці в Польщі: як, попри пандемію COVID-19, відомий ресторатор відкрив броварню у Варшаві

"Час за Гринвічем" 5 канал
Усе виробництво розташоване просто навпроти барменів, за скляними стінами

Пандемія коронавірусу неабияк вдарила по ресторанному бізнесу. Багато закладів не пережили локдаун, адже на кілька місяців власники опинилися без прибутків. Довелося звільняти працівників. Дехто переорієнтувався, дехто подався в інші галузі. Літні місяці дали змогу надолужити втрачене. Але чи надовго? Адже карантині обмеження по всьому світу й досі суворі. А нова хвиля пандемії вже розтікається, як смалець на пательні. І поки одні думають, як врятувати бізнес від нових викликів, один сміливий українець ризикнув і відновив цілу броварню. Але не в Україні, а в центрі Варшави. Це Марк Зархін – один із найуспішніших українських рестораторів. Саме він у 1998 році разом із партнерами відкрив ресторан "Піца Челентано" у Львові, який згодом перетворився на популярну мережу. Упродовж останніх 20 років Зархін відкрив понад 30 успішних ресторанів у різних куточках України. А тепер має бізнес і в Польщі. Відсутність корупції та відкритість поляків до нових експериментів у гастрономії надихнули українського ресторатора. Про це повідомляє кореспондентка "5 каналу" Валерія Кірічєва для програми "Час за Гринвічем".

Варшавська броварня знову запрацювала. Уперше за 17 років після банкрутства тут варять пиво. А завдячують цьому українському ресторатору, який наважився відновити виробництво. 

Це один з найбільших ресторанів у Варшаві. Його площа понад 2,5 тисячі метрів. На початку XX століття тут була одна з найвідоміших у столиці Польщі пивоварень. Через банкрутство та мільйонні збитки у 2004 році це місце довелося зачинити. Легенду могли б врятувати нові інвестори, але вони так і не з’являлися. Два роки тому ризикнув і спробував відновити броварню український ресторатор Марк Зархін.

"Я такого складного ресторану ще не робив. Тут і комунікації, тут і конструктивно дуже важко, логістика обслуговування – надзвичайно важка. Для мене це таке випробування, такий собі виклик", – розповів український ресторатор Марк Зархін.

Тепер "Бровари Варшавські" варять 18 видів пива, а за день відвідувачі випивають близько 300 літрів. Усе виробництво розташоване просто навпроти барменів, за скляними стінами. Хміль купують польський та німецький, дріжджі французькі чи бельгійські. Українську сировину на територію Польщі ввозити непросто. Але саму технологію пивоваріння розробив саме наш співвітчизник.

Заклад
Заклад5 канал

"Це угорське обладнання, ми вже декілька пивоварень таких закупили. Дуже задоволені! Це хлопець з України, з Закарпаття, він організував виробництво в Мішкольці. На сьогоднішній день, я вважаю, це по інноваційних розробках – по якості, по надійності – найкраще європейське обладнання", – зазначив український ресторатор Марк Зархін.

Після першої варки пінний напій з українського ресторану поїхав на польський конкурс пивоварів. І з поміж 400 учасників, які приїхали з усієї країни, виграв 2 місце. Марк Захрін сподівається на успіх закладу і шукає зо пів сотні нових працівників, адже незабаром планує відкрити другу частину броварні. За технологією пивоваріння стежать українці та поляки, які створюють нові смаки для напою.

Броварня
Броварня5 канал

"Пиво буде змінювати смак, залежно від сезону. Влітку будуть більш легкі – фруктові, а чим ближче до зими, то міцніші, з більшим вмістом алкоголю", – сказав пивовар Пьотр Пшчолковський.

Пивовари повністю стежать за всіма процесами виробництва, тому персонал ресторану до цієї зали доступу не має. А для поціновувачів мистецтва пивоваріння є окремі принади.

"В нас є екскурсії, які ми проводимо по бровару, показуємо солод, з яким ми працюємо, як працює сама важельня пива. Як працює виробництво – які це процеси", – розповіла менеджер закладу Надія Гомонко.

Відновити легендарну броварню у Польщі, на думку українського ресторатора, допомогла відсутність корупції та відкритість поляків до нових експериментів у гастрономії. Єдине, чого нині боїться Марк Зархін, – коронавірусу. Через пандемію в європейських країнах багато ресторанів уже збанкрутували. Зараз українець активно шукає однодумців, щоб розширювати виробництво. Та охочих геть не багато. Бояться нового локдауну, який може залишити ймовірних броварів без роботи.

Читайте також: у Польщі офіційно відкрили пам'ятник священнику УГКЦ Омеляну Ковчу, який героїчно чинив опір нацизму у Другій світовій.

Із Варшави, Валерія Кірічєва, Ігор Антонюк, "Час за Гринвічем"

Попередній матеріал
Чому в Україні та світі люди бояться 5G та якими є переваги нового стандарту мобільного інтернету
Наступний матеріал
Велике падіння Facebook: як соцмережі крадуть наш час і як прожити без них бодай одну добу
Loading...