ukrainian.voanews.com

Євросоюз "почне руйнуватися", якщо не відповісти на скандальне судове рішення Польщі – ЄК

  Читайте по-русски
  Дії польської влади загрожують цілісності усього союзу, вважають у Єврокомісії

  Якщо не оскаржити рішення Конституційного Суду Польщі про верховенство національного законодавства над загальноєвропейським правом – Євросоюз "почне руйнуватися".

  Таку думку висловила віцепрезидентка Європейської комісії Віра Юрова, передає "НВ" із посиланням на Reuters.

  У Єврокомісії впевнені, що ситуація в Польщі, коли заперечується центральний принцип європейської інтеграції, може нести загрозу для цілісності усього союзу.

  "Якщо ми не дотримуватимемося в ЄС принципу, згідно з яким скрізь у Європі усі дотримуються однакових правил, то уся Європа почне руйнуватися", – зазначила службовиця.

  Саме тому Брюсселю доведеться так чи інакше – але відреагувати на ухвалене у Варшаві рішення, наголосила Юрова.

  Останні спірні рішення польської влади вже не вперше викликають критику з боку інших країн-членів ЄС. Нині Єврокомісія фактично заблокувала виплату країні мільярдних дотацій, які мали б пожвавити економіку на тлі коронакризи.

  Як повідомляв 5.UA, нещодавно конституційний трибунал Польщі визнав неконституційними деякі статті договорів ЄС. Справу польська Феміда розглядала на запит прем'єр-міністра Матеуша Моравецького. Він подав позов після того, як Брюссель постановив: суперечлива судова реформа Польщі порушує право Євросоюзу. У відповідь польський трибунал заявив: Конституція країни вища за закони Євросоюзу.

  У самій Польщі тим часом тисячі людей вийшли на протест проти уряду під гаслом "Залишаюся в ЄС". Основна акція відбувалася на Замковій площі у Варшаві, де за попередніми оцінками, зібралося майже 100 тис. людей.

  Попередній матеріал
  Офшорні фірми Зеленського, імовірно, допомагали Коломойському відмивати гроші з "ПриватБанку" – журналістка
  Наступний матеріал
  РФ перетворює Крим на ядерний відстійник, що загрожує екологічною катастрофою в усьому Чорноморському регіоні – ГУР
  Loading...