Комунальний бюлетень
Комунальний бюлетень 5.ua

Зростання "мінімалки" вплине на розмір субсидії у 2018 році

Директор аналітико-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко розповів у програмі "Інформаційний ранок" на "5 каналі", яким чином зростання мінімальної зарплати до 3200 гривень може вплинути на розмір субсидії

"Якби це була одна база цієї системи, то про це можна було б не згадувати. Зростання "мінімалки" вплине при призначені субсидій у 2018 році, тому що береться у розрахунок дохід попереднього року, тому зараз воно мало впливає, але через рік воно впливатиме дуже суттєво. Наскільки зростуть доходи для тих, хто отримує "мінімалку", настільки зменшиться субсидія – це так дуже приблизно", – каже експерт.

Український політик пояснив: "Цей поріг насправді вже давно у минулому, тому що є окрема постанова Кабміну, яка дає методику розрахунку розміру субсидії. По-перше, визначається розмір вашого обов’язкового платежу виходячи з середньомісячного доходу сім’ї за попередній рік, і цей розмір може бути диференційований. По-друге, визначається плата за вашу квартиру, але не за реальну, а за певну віртуальну за так званими соціальними нормативами. Ці соціальні нормативи насправді набагато менші, ніж встановлені місцевими органами влади".

Експерт заявив, що зекономити сім’ї, яка живе в багатоквартирному будинку, неможливо, тому що квартирні лічильники є приблизно у 10% будинків по Києву, а по Україні мабуть і менше. Людей жорстко обмежують, а засоби економії в руки не дають.

Попередній матеріал
Авдіївка після обстрілу бойовиками Донецької фільтрувальної станції знову залишилася без води – Зубко
Наступний матеріал
"Держава у державі": ДФС притаманно не виконувати закон – експерт
Loading...