Ілля Несходовський
Ілля Несходовський 5 канал

"Держава у державі": ДФС притаманно не виконувати закон – експерт

Ілля Несходовський вважає, що ДФС треба розглядати у контексті впливу в цілому на економіку України, і цей вплив – негативний

У п’ятницю, 24 лютого, в ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський розповів про вади податкової міліції в Україні та створення нового органу фінрозслідувань їй на заміну. 

"Скажу вам відверто, що Державній фіскальній службі притаманно не виконувати закон. Я так думаю, це інституціональна пам'ять. Свого часу Азаров писав листи і навіть не реєстрував їх у Міністерстві юстиції, які підміняли, викривляли, змінювали закон. Тобто, в них така політика, і вони вважають, що вони вищі за закон. Вони – держава у державі, і мають право робити все, що завгодно", – заявив Несходовський.

Він також підкреслив: "У минулому році Насіров не виконував закон, коли було прийнято рішення до порядку відшкодування ПДВ і безпосередньо у законі було прописано, яка необхідна інформація повинна міститися на сайті, щоб всі прослідкували, що відшкодування відбувається прозоро, відповідно до чинного законодавства, хронологічно і нема жодних зловживань".

За словами Несходовського, є кілька моментів, які варто враховувати, розглядаючи діяльність ДФС.

"По-перше, тут (у ДФС) завищена кількість працівників однозначно. Другий момент – треба розглядати цей орган у контексті впливу в цілому на економіку України, і цей вплив є негативний. Те, що ми знаходимося, вибачте, на 166-му місці зі 180 за рівнем економічних свобод,  ми знаходимося на останніх місцях у багатьох міжнародних рейтингах, які показують легкість ведення бізнесу в Україні, це щось означає. І тут певне місце займає податкова поліція", – запевняє Несходовський.

Що ще розповів експерт та яке рішення задовільне для України – дивіться у відео:

Нагадаємо, у січні У ДФС заявили, що торік податкова міліція повернула до держбюджету 11,1 млрд грн.

Зазначимо також, що Кабмін до кінця року створить Службу фінрозслідувань на заміну податковій міліції.

Попередній матеріал
Зростання "мінімалки" вплине на розмір субсидії у 2018 році
Наступний матеріал
Герой АТО розповів про відому співачку, яка їздить до РФ, але допомагає ЗСУ
Loading...

ДФС планує перевірити всіх підприємців, які закрилися після змін єдиного податку

Данилюк: Депутати хочуть повернути податковий орган, що роками "кошмарив бізнес"

У Мінекономрозвитку підготували проект спрощеної системи оподаткування