У Мінфіні очікують на детінізацію української економіки. Про це в ефірі "5 каналу" заявив заступник міністра фінансів України, керівник апарату Євген Капінус.
За словами ведучої, незрозуміло звідки взялася саме ця сума, адже мінімальну зарплату в усьому світі – такий собі запобіжний захід соціального збурення – визначають як 50% від середньої зарплати. На Заході при цьому не орієнтуються на споживчий кошик. Ведуча запитала, чи 3200 грн є 50% середньої зарплати.
Капінус пояснив: "Це трошки більше ніж 50%, оскільки у нас зараз середня заробітна плата складає 5300 грн, проте, якщо подивитися на зміни, які відбувалися останнім часом, то я хотів би повернутися до того, що ми дали можливість бізнесу отримати достатній ресурс за рахунок зниження ЄСВ (єдиний соціальний внесок – 5.ua), і це ті кошти, які сьогодні можуть бути направлені на підвищення мінімальної заробітної плати. Це з одного боку".
Він також додав: "Якщо подивитися по середній заробітній платі, то ми побачимо, що найнижчі показники в окремих сферах, таких як будівництво, торгівля тощо, які, на жаль, сьогодні говорять про те, що там досить високий рівень тінізації і відповідно заробітна плата понижується".
Заступник міністра фінансів заявив, що ці два чинники дадуть змогу стимулювати економіку, з іншого боку, виведуть кошти із тіні.
Як повідомляв 5.ua, Гройсман запевнив, що з 1 січня 2017 року кожен працюючий буде отримувати не менше 3200 грн.