5 канал

"Зашквар популізму": Депутати скасували підвищення собі зарплати

Іспит на тверезість парламент провалив

Скандал із деклараціями призвів до того, що депутати скасували собі підвищені зарплати. Це маніпуляція. Людське обурення це не заспокоїло, а прецедент кепський. Це зашквар популізму.

Зарплата депутата, котрий творить закони, має бути високою. Відповідальність, а на нормальному чиновнику велика  відповідальність, коштує грошей. Ми ж хочемо нормальних? Так, чиновників має бути менше, але зарплати істотно вищі. Ну ніхто і ніколи не затягне до парламенту, чи будь-якої держструктури, адекватного фахівця за копійки. Бідний чиновник – потенційний корупціонер. Це аксіома. Тож іспит на тверезість парламент провалив.

Похвалитися конкурентними на ринку праці зарплатами чиновники на місцях не можуть. Але варто зазначити, що їхні оклади, порівняно з попередніми роками, таки зросли. З 2017–го вони отримуватимуть щонайменше 4 тис. грн.

Ліпша ситуація у вищої категорії чиновників. До прикладу, державні секретарі. Конкурс на ці посади розпочнеться у понеділок. Отримуватимуть вони від 35 до 38 тисяч гривень. 

Докладніше дивіться у сюжеті "Час. Підсумки тижня":

Попередній матеріал
На Луганщині поліцейські потрапили під артобстріл бойовиків
Наступний матеріал
Остання дорога: Хто і як повертає загиблих українських вояків додому

Презентація проекту "Порядку контролю та повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" – завершено

Айвазовська: Декларації оприлюднили не для того, щоб виборці депутатів "просили поділитися цими ресурсами"

Кличко розповів, для чого йому сім велосипедів, зазначених у е-декларації

Нацрада реформ хоче ввести е-декларації для всіх українців