ШВЛ
ШВЛ 5 канал

За час карантину МОЗ не закупило жодного апарату ШВЛ: причина

Читайте по-русски
У квітні чиновники обіцяли оплатити аж 200 одиниць цієї надважливої медтехніки

250 тисяч гривень на апарат штучної вентиляції легенів зібрали греко-католицькі священники у Львові. Медичну техніку купили за кордоном. Передали її до обласної інфекційної лікарні.

"Ми зі ЗМІ дізналися, що немає цих апаратів штучної вентиляції легенів. І не хотіли бути осторонь. І оголосили такий збір коштів. Нам вдалося зібрати збір коштів у дуже короткий термін. Буквально за два місяці ми змогли придбати цей апарат, він був замовлений з Китаю", – каже отець гарнізонного храму Петра і Павла Тарас Михальчук.

Надія лише на волонтерів та місцеву владу. З початку пандемії Міністерство охорони здоров’я не закупило жодного апарату штучної вентиляції легенів. Хоча ще у квітні чиновники обіцяли оплатити аж 200 одиниць цієї надважливої медтехніки. У лікарнях по всій Україні цих апаратів так і не дочекалися.

"Хронологія неефективності бюрократії у Міністерстві охорони здоров’я часів Степанова. У квітні МОЗ звернувся до уряду, що, мовляв, дайте нам кошти. У кінці квітня Кабмін прийняв рішення. Тільки через місяць МОЗ визначає власне медичне підприємство розпорядником цих коштів. Але чиновниками МОЗ не було підготовлено документи, які б допомогли швидко провести цю закупівлю", – розповідає голова експертної організації StateWatch Гліб Канєвський. 

Чому уряд не закупив апарати штучної вентиляції легенів? У найбільшій пацієнтській організації України називають причину – чиновницька бездіяльність. Адже, щоби апарати приїхали до України, наприклад, у серпні, їх потрібно було замовити ще у березні, зазначають у благодійному фонді. Бо попит на апаратуру у світі – вельми високий.

"Нині в лікарнях вільних є дві з половиною тисячі ШВЛ. На сьогодні цього вистачає. Питання в іншому: більшість з них – так званого середнього класу. За рекомендаціями це не зовсім те, що ідеально підходить для протидії коронавірусу. Нині 1453 випадки, це новий антирекорд. Якщо ці випадки будуть у такому темпі приростати, то восени, я думаю, нам їх не вистачить", – вважає фінансовий директор фонду "Пацієнти України" Марія Грішина. 

ШВЛ
ШВЛ5 канал

Проблем із грошима на апарати штучної вентиляції легенів у МОЗ немає. Уряд виділив 100 мільйонів гривень із так званого коронавірусного фонду. Його Верховна Рада створила для боротьби з поширенням коронавірусу. Але гроші витратили на абищо.

Більш як половину коштів коронавірусного фонду виділили на дороги. Все заради президентської програми "Велике будівництво". Та навіть і ті гроші, що залишилися, здебільшого, медикам не дісталися.

Кошти пішли на виплати безробітним, для Фонду соціального страхування, а ще – силовикам. І лише близько 5 мільярдів гривень, за даними Міністерства фінансів, витратили на медицину. Йдеться про доплати медикам та закупівлі засобів індивідуального захисту, як-от маски чи рукавички. В уряді повідомили, фактично гроші в коронавірусному фонді вже закінчилися.

Однак 100 мільйонів гривень, які запланували витратити на апарати штучної вентиляції легенів, зберегли. Проте коли медичну техніку зрештою закуплять – у МОЗ так і не повідомили. Бюрократи ще готують документи.

Сергій Барбу, Марта Шикула, Данило Буланенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Першу в історії України пересадку підшлункової залози разом із ниркою провели у Львові: як це було
Наступний матеріал
"Розпач і розчарування – перетворилися на солідарність": хто допомагає потерпілим українцям в Бейруті
Loading...

"Ні – знищенню психіатричної служби!": медпрацівники вийшли на мітинг – реакція МОЗ

Закуплені МОЗ захисні костюми для медиків доставлено в Україну: подробиці

Медична реформа: чого бояться в уряді та що думають лікарі – сюжет