хірурги
хірурги 5 канал

Першу в історії України пересадку підшлункової залози разом із ниркою провели у Львові: як це було

Читайте по-русски
Одразу три життя врятував один донор – 38 річний чоловік

До операцій команда хірургів береться увечері. Розпочинають роботу із забору органів від донора.

На нове серце очікує Василь Фисюк з Чернівців. Йому 46. Чотири роки тому в чоловіка було запалення легень, яке дало ускладнення на серце. Орган перестав качати кров. Увесь цей час Василь жив на підтримувальній терапії.

Прогнози лікарів були невтішними, єдиний шанс на життя – трансплантація.

"Хвилювання є, звичайно, переживання. Але стараюся триматися. Не плакати", – каже дружина Василя Олена. 

Щойно органи дістали, медики розходяться по операційних.

Після забору серце можна зберігати не більш як 4 години. Тож команда лікарів одразу почала трансплантацію. Операція триває вже другу годину.

І от бентежна мить – медики запускають серце.

"Серце підійшло цьому реципієнту за групою крові, за резус-фактором, за вагою. Серце вже запустили, хороший синусовий ритм, слабкості немає, скорочується добре", – розповідає керівник Інституту серця Борис Тодуров. 

На операцію очікує і Наталя Романова. Нині їй пересадять нирку. Проблеми в неї почалися після того, як перехворіла грипом у 16 років. Після операції жінка мріє поїхати з сином на море.

Хірурги
Хірурги 5 канал

Операція минула успішно, лікарі кажуть, нирка запрацювала буквально на операційному столі.

Остання трансплантація – найскладніша. За одним операційним столом одночасно збирається три команди лікарів. Зі Львова, Києва та німецького Любека. Вперше в історії України медики посмертно пересадять підшлункову залозу разом із ниркою від неродинного донора.

"Ми вирішили, що ми маємо зробити, бо є багато пацієнтів на діалізі, хворих на цукровий діабет у важкій формі", – каже керівник Львівської лікарні швидкої допомоги Олег Самчук. 

хірурги
хірурги 5 канал

Підшлункову разом із ниркою отримає 45-річний львів'янин. Чоловік з дитинства хворів на цукровий діабет, який дав ускладнення на ниркову систему. На пересадку чекав понад 5 років. А про те, що пішов на операцію, рідним не зізнався.

"Операція пройшла успішно, цукор крові у пацієнта падає. Це означає шо підшлункова працює. Пацієнт повинен бути в лікарні 3 тижні. Це складна операція і можуть бути різні ускладнення", – розповідає хірург університетської клініки Любека Григорій Лапшин. 

хірурги
хірурги 5 канал

Донор потрапив у лікарню із розривом аневризми головного мозку. Згодом лікарі діагностували смерть мозку. Родичі померлого довго вагалися, чи дозволити забір органів, та врешті погодилися.

Львівська клінічна лікарня швидкої допомоги увійшла до пілотного державного проєкту з трансплантації. Операції – безкоштовні.

"Пацієнти, які йдуть на таку операцію, декомпенсовані. В них тяжкий стан здоров’я. Вони впродовж життя витрачала великі суми на ліки", – каже Олег Самчук. 

Медики сподіваються, що незабаром трансплантації у Львові відбуватимуться регулярно. Тоді можна буде врятувати багато життів, адже щороку таких операцій потребують майже 5 тисяч українців.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Спалах коронавірусу на столичному підприємстві "Київхліб": чому заклад не закрили на карантин
Наступний матеріал
За час карантину МОЗ не закупило жодного апарату ШВЛ: причина
Loading...

Усі операції з трансплантації фінансуватимуть з державного бюджету – Степанов

Другий День народження: першу пересадку серця зробили у Львові – як зараз почувається пацієнт

Тяжкохворого пацієнта після трансплантації серця перевезли вертольотом ДСНС до Києва – відео

Уряд затвердив вартість трансплантації органів в Україні

Верховна Рада ухвалила закон про трансплантацію – коли ж набуде чинності

Нардепи прийняли за основу законопроєкт про трансплантацію