Бейрут
Бейрут 5 канал

"Розпач і розчарування – перетворилися на солідарність": хто допомагає потерпілим українцям в Бейруті

Читайте по-русски
Щоб не допустити мародерства – постраждалі будинки патрулює поліція

Розслідування вибуху в Лівані має дослідити – чи не стала ця трагедія наслідком зовнішнього втручання. Про це заявив президент країни. Недбалість у зберіганні вибухових речовин – також не виключають. І це одна з головних версій. Кількість жертв вибуху тим часом сягнула 157 осіб. Десятки – зникли безвісті. Понад 5 тис. – поранені. І сотні тисяч – зазнали збитків або ж узагалі втратили дах над головою. Хто допомагає потерпілим, зокрема і українцям – далі.

Уламки цегли, скла та арматури – розбирають на вулицях Бейрута. Після потужного вибуху зруйновані тисячі помешкань, пошкоджена майже половина міста. Серед постраждалих родин – є і українці.

Марина, яка мешкає у Лівані – одна з тих людей, чий будинок сильно постраждав від вибуху. Волонтери і представники української громади – допомагають приводити помешкання до ладу. Вибиті вікна, розбиті меблі, посічені стіни і двері. Роботи – чимало. Але чимало і людей, готових допомогти тим, хто у скруті, розповідає голова "Громади українців Лівану".

"Тисячі і тисячі людей, молоді, з віниками, совками, в рукавичках, в масках. Всі, які очищають ці вулиці. Очищають квартири. Тобто увесь народ ліванський прийшов на допомогу усім постраждалим в Бейруті та в цій місцині", – запевняє Ірина Висота-Жарамані.

Про солідарність і допомогу волонтерів говорить і Рената Жупанин – українка, яка мешкає у Лівані. Дівчина дивом врятувалася, адже на момент другого потужного вибуху перебувала у автівці.

Розповідає: "Розпач і розчарування людей – вони трансформувалися в солідарність, і в допомогу одне одному. З першого дня зранку люди вже вийшли на вулиці та почали думати – що можна прибрати, що можна полагодити. Хтось займався пошуком донорів для крові. Хтось – пошуком людей, котрі можуть надати тимчасове житло. А хтось шукав, хто зможе постачати водою і їжею людей, котрі зараз залишилися без дому".

Щоб не допустити мародерства – постраждалі будинки патрулює поліція. Частина потерпілих – відмовляється полишати свої помешкання. Але дехто – змушений це зробити. Будинки, найближчі до епіцентру вибуху – аварійні, і залишатися у них заборонено. Найвища постраждала будівля у порту – зерносховище. Хоча запаси зерна знищені, елеватор допоміг уникнути іще більшої трагедії

"Ось цей зерновий елеватор величезний, який тримав зерно, він відбив хвилю. Та, яка йшла на іншу частину Бейрута, де аеропорт знаходиться. І половина пішла в море", – пояснює голова "Громади українців Лівану".

Вибух у порту Бейрута стався надвечір 4 серпня. Здетонували майже 3 тис. тонн аміачної селітри. За попередніми даними – через зварювальні роботи. Отруйну вибухову речовину 6 років тому конфіскували із судна російського бізнесмена. Увесь час вона зберігалася у порту. Мешканці Лівану – вимагають від влади прозорого слідства і покарання винних. Адже трагедія, що зруйнувала пів столиці та більшість запасів зерна – припала на іншу кризу, пов'язану із пандемією коронавірусу.

Нонна Стефанова, "5 канал"

Попередній матеріал
За час карантину МОЗ не закупило жодного апарату ШВЛ: причина
Наступний матеріал
Затриманих у Білорусі українських журналістів депортували – вони прибули до Одеси
Loading...