Білорусь депортувала двох українських журналістів
Білорусь депортувала двох українських журналістів 5 канал

Затриманих у Білорусі українських журналістів депортували – вони прибули до Одеси

Читайте по-русски
Покинути Мінськ потрібно було до 8 серпня – довелося обрати будь-який найближчий рейс

Троє журналістів телеканалу "Настоящее время", яких затримали напередодні у Білорусі, – приїхали до України. У ніч проти суботи медійники прибули до Одеси.

Через те, що покинути Мінськ потрібно було до 8 серпня, довелося обрати будь-який найближчий рейс. Журналісти розповідають, що після чергових зйомок, у їхні номери прийшли правоохоронці та забрали до відділку. Без адвокатів та консула допитували упродовж 4 годин: забрали телефони, а виходити дозволяли лише до туалету.

Їх питали здебільшого про мету приїзду у Білорусь. А поїхали представники преси, аби висвітлювати підготовку до голосування на президентських виборах, дізнатись настрої населення та поспілкуватись з політиками. Знімали мітинги, зокрема й опозиційні.

Згодом з'ясувалося, що затримали журналістів начебто через "відсутність акредитації". Дії журналістів у Білорусі кваліфікували як адміністративне правопорушення. Двом українцям та росіянину заборонили в'їзд до країни на 10 років. Медійники кажуть, що оскаржуватимуть рішення.

"Коли вже сіли писати свій матеріал, кожен у своєму номері, в певний момент – дуже голосний стук в двері, у мій номер зайшло вісім чоловіків. Сили не застосовували, попросили зібрати всі речі та відвезли всіх нас по черзі у відділок. Допитували, питали що ми робимо і намагалися говорити, чому вони хочуть нас депортувати", – розповів Іван Гребенюк.

"Канал подався на акредитацію ще півтора місяці тому… Можу помилятися, весь цей час нам не давали акредитацію, мотивуючи тим, що в Україні COVID-19 і не може МЗС зібрати якийсь кворум, що вирішити, кому все ж таки давати акредитацію", – зазначила Ірина Ромалійська.

Нагадаємо, напередодні українських журналістів – кореспондентів телеканалу "Настоящее время" – затримали у Мінську.

Попередній матеріал
"Розпач і розчарування – перетворилися на солідарність": хто допомагає потерпілим українцям в Бейруті
Наступний матеріал
Порошенко привітав Чернівецько-Буковинську єпархію ПЦУ із 30-річчям утворення
Loading...