Юрій Баранюк, Ірина Ромалійська и Іван Гребенюк
Юрій Баранюк, Ірина Ромалійська и Іван Гребенюк Настоящее время

Українських журналістів затримали у Мінську – їхні телефони заблоковано

  Читайте по-русски
  Їхнє видання висвітлює події в Білорусі перед президентськими виборами

  Кореспондентів телеканалу "Настоящее время" затримали в столиці Білорусії – повідомляють у виданні.

  Двоє із трьох журналістів є громадянами України – Ірина Ромалійська та Іван Гребенюк. Телефони затриманих наразі заблоковані.

  "Затримані журналісти "Настоящего времени" професійно виконували свою роботу з висвітлення виборів президента Республіки Білорусь. Телеканал "Настоящее время" вчасно запросив акредитацію для своїх журналістів перед президентськими виборами, але вона їм не була надана, – наголосила т.в.о. президента медіакорпорації "Радіо Свобода" Дейзі Сінделар.

  "Відмова влади Білорусі своєчасно акредитувати наших журналістів – ще один приклад зневаги до прав вільної преси і права громадян Білорусі на інформацію без цензури. Ми обурені затриманням наших журналістів і вимагаємо дотримання владою визнаного в усьому світі права журналістів на виконання своєї професійної діяльності", – додала вона.

  Також "Настоящее время" зазначило, що вже кілька тижнів висвітлює події в Білорусі перед президентськими виборами, і напередодні провело чотиригодинний спецефір з зірваного мітингу кандидатки в президенти Світлани Тихановської.

  У МЗС України повідомили, що встановили контакт з представниками місцевих правоохоронних органів: "Консул очікує від білоруської сторони на офіційне підтвердження факту затримання та доступу до затриманих громадян для надання первинної консульської допомоги. Справа перебуває на контролі МЗС та Посольства України в Білорусі. Захист прав громадян України за кордоном залишається незмінним пріоритетом МЗС України", – зазначили у відомстві.

  Нагадаємо, у Мінську затримали діджеїв за пісню "Перемен!" Віктора Цоя.

  Попередній матеріал
  Офіс генпрокурора відкрив справи проти понад 100 іноземних найманців за участь у війні на Донбасі
  Наступний матеріал
  Компанія, яка мала утилізувати медичні маски – вивозила їх на звалище
  Loading...