Лукашенко
Лукашенко belta.by

Лукашенко погодився видати Україні "вагнерівців", але з умовою (оновлено)

  Читайте по-русски
  Про це президент розповів журналісту під час інтерв'ю

  Український журналіст Дмитро Гордон заявив, що під час інтерв'ю із Олександром Лукашенком, президентом Білорусі, той розповів про можливість передати затриманих під Мінськом бойовиків ПВК Вагнера. Про це пише білоруське "Радіо Свобода".

  "Він (президент Білорусі, – ред.) сказав, що Зеленський просив його передати Україні тих, хто воював на Донбасі проти України, і українців в тому переліку (затриманих осіб – ред.). Він зазначив, що дасть зелене світло прокуратурі і іншим правоохоронним органам Білорусі, які за білоруськими законами зроблять усе необхідне, щоб передати злочинців і Росії, і Україні", – повідомляє Гордон.

  За словами журналіста, розмова Зеленського із Лукашенка відбулась саме під час запису інтерв'ю. У ході телефонних перемовин президент попросив білоруського лідера передати до України найманців ПВК "Вагнера", які могли бути причетними до бойових сил на Донбасі.

  Згодом стало відомо, що президент Білорусі Олександр Лукашенко назвав умову для видачі Україні затриманих під Мінськом бойовиків ПВК "Вагнера". За його словами, бойовиків видадуть, якщо Київ доведе їхню причетність до злочинів на Донбасі. Він пояснив, що країна, яка запитує екстрадицію підозрюваних, "повинна довести вину цих людей: що цей вбив цього, що стріляли і так далі, і тому подібне".

  Приїзд "вагнерівців" до Білорусі Лукашенко назвав "неприпустимим і огидним". "Особливо, якщо це відбувається з боку твоїх рідних друзів", – додав він.

  Нагадаємо, раніше білоруські ЗМІ писали, що Кремль направив до країни близько 200 бойовиків ПВК "Вагнер". Згодом виявилося, що більшість найманців воювали за "ДНР"

  Попередній матеріал
  Суд пом'якшив запобіжний захід Стерненку – подробиці
  Наступний матеріал
  Вибух у Бейруті: у справі затримали 16 осіб
  Loading...

  Страшна трагедія у Бейруті та нова економічна стратегія для Донбасу – "Інфовечір"

  Лукашенко заявив, що в Білорусі переховується ще одна група бойовиків "Вагнера"

  Головний суперник Лукашенка, якого не допустили на вибори, приїхав до Києва

  "Засмагати летіли": затримані у Білорусі "вагнерівці" дають дуже суперечливі покази

  Лукашенко заявив, що до Білорусі намагалися перекинути до 200 найманців "Вагнера"

  Кулеба запросив чільника МЗС Білорусі на зустріч "Люблінського трикутнику"