Олександр Лукашенко – президент Білорусі
Олександр Лукашенко – президент Білорусі https://www.intex-press.by

Лукашенко заявив, що до Білорусі намагалися перекинути до 200 найманців "Вагнера"

Читайте по-русски
За словами білоруського президента – виявили лише частину загону, "хвіст" якого веде до Росії

До Білорусі намагалися перекинути до 200 найманих військових компанії "Вагнера". Про це заявив президент країни Олександр Лукашенко, передає "5 канал".

За його словами, нещодавно виявили лише частину загону, який мав на меті дестабілізацію ситуації в країні в період передвиборної кампанії. Проти бойовиків відкрили кримінальну справу. Їм закидають підготовку теракту. Білоруські силовики й надалі шукають засланих найманців на території країни.

"Вони, звичайно, винні, але не настільки, щоб стосовно них ухвалювати якісь жорсткі заходи. Це солдати. Їм наказали – вони пішли. Розбиратися треба з тими, хто наказував, хто їх сюди посилав... Молодці, що з'ясували, що це перша група. Я так розумію, це тільки перша група зі 180 чи 200 осіб, яка планувалася до перекидання в Білорусь. І до того ж, коли я це говорю (я прочитав доповідь), це точні дані сьогодні. І спроба там зараз приховати "хвіст" в Росії та сказати, що ось мало не вони з нами погодили приїзд цієї групи – це повна нісенітниця", – заявив Лукашенко.

Нагадаємо, 29 липня внаслідок спецоперації у Білорусі схопили 33 чоловіків – найманих військових приватної компанії "Вагнера". Половина із затриманих внесені у базу "Миротворець". Щонайменше 14 бойовиків раніше були помічені на Донбасі, а четверо – є уродженцями Донецька, Луганська та Слов'янська. Офіс генпрокурора України оголосив підозри за фактом участі у терористичній організації 28-ом учасникам російської приватної військової компанії. Серед них дев'ятеро українців, Київ вимагатиме їхньої екстрадиції.

 

Попередній матеріал
Кравчук запропонував ватажкам "ДНР" і "ЛНР" підготувати свої письмові вимоги
Наступний матеріал
Crew Dragon відстикувався від МКС і повертається на Землю: що варто знати про історичну місію
Loading...