Crew Dragon на МКС
Crew Dragon на МКС Twitter / SpaceX

Crew Dragon відстикувався від МКС і повертається на Землю: що варто знати про історичну місію

Читайте по-русски
Після двох місяців на МКС астронавти повертаються на Землю – і саме це фінальний крок тестування корабля SpaceX

Перший приватний космічний корабель компанії SpaceX повертається на Землю. Астронавти Роберт Бенкем та Дуглас Герлі на облавку Crew Dragon відстикувалися від МКС. Два місяці вони працювали на Міжнародній космічній станції. Про те, якою була їхня робоча програма, – далі.

49-річний Роберт Бенкен та 53-річний Дуглас Герлі – два американських астронавти, які прилетіли до Міжнародної космічної станції на кораблі Crew Dragon – першому приватному пілотованому космічному апараті компанії SpaceX Ілона Маска.

31 травня. 17:17 за київським часом. До МКС пришвартовується корабель Crew Dragon. За кілька годин між ними відкривають люк, щоби Бенкен та Герлі потрапили всередину станції.

Новоприбулі астронавти NASA впродовж кількох місяців проводили останні випробування творіння компанії SpaceX – корабля багаторазового використання Crew Dragon. Бенкен та Герлі провели бортові випробування та протестували аварійне обладнання. А також з'ясували: Crew Dragon виробляє більше сонячної енергії, аніж інженери припускали раніше. Саме вона забезпечує пересування корабля. Тому астронавти могли перебувати на МКС іще щонайменше кілька місяців, а не два, як планувалося раніше.

"Ми зробили кілька бортових досліджень, щоби побачити, що станеться, коли в апараті перебувають одразу чотири людини. Стільки ж людей і полетять наступного разу. Також ми дослідили аварійне обладнання. Як би все працювало у разі зв'язку з космічною станцією у надзвичайній ситуації", – звітував Роберт Бенкем.

На МКС досліджували не лише Crew Dragon. Бенкем виходив у відкритий космос разом із нинішнім командиром станції Крісом Кессіді. Він прибув на станцію російським космічним кораблем "Союз" у квітні. Вони вдвох модернізували деякі елементи станції. Зокрема, замінили застарілі нікель-водневі акумулятори на нові й більш потужні літій-іонні, до яких кріпляться сонячні батареї. Також астронавти розпакували японський корабель HTV-9, який за кілька днів до прибуття нових членів екіпажу привіз нове обладнання.

Мали космонавти і трохи відпочинку. Так, астронавт Роберт Бенкен у космосі відсвяткував свій день народження. Йому виповнилося 50 років.

Після двох місяців на МКС астронавти повертаються на Землю. І саме це фінальний крок тестування корабля SpaceX. Уперше за останні 45 років астронавти NASA не приземляться, а приводняться. Востаннє таке повернення космонавтів додому було у липні 1975 року, місією "Аполлон". Якщо все піде за планом, то приводнення стане новою ерою для космічної агенції.

"Після приводнення, до капсули прибуде корабель, який витягне його з води. Звісно, мають бути безпечні умови для цього. І тоді ми зможемо вийти", – пояснює Дуглас Герлі.

Не менш важлива місія астронавтів – повернення додому американського прапора. Він не більший за носову хустинку та запечатаний у пластиковий конверт. На станції його залишив останній екіпаж космічного корабля NASA. Серед його членів був і нинішній командир Дуглас Герлі. З того часу американські борти не літали на МКС.

NASA вже готує нову місію. Наступної весни SpaceX доставить на МКС наступний екіпаж. Він складатиметься із чотирьох людей – двох американців, японця та француза. Вони пробудуть на космічній станції пів року.

Мирослава Танська, "5 канал"

Попередній матеріал
Лукашенко заявив, що до Білорусі намагалися перекинути до 200 найманців "Вагнера"
Наступний матеріал
Спецслужби РФ розпалюють в Україні "війну всіх проти всіх" – голова зовнішньої розвідки
Loading...