Затримання 'вагнерівців'
Затримання 'вагнерівців' Кадр із відео Белсат

"Засмагати летіли": затримані у Білорусі "вагнерівці" дають дуже суперечливі покази

  Читайте по-русски
  Виліт до Стамбула є нічим іншим, як спланованим заздалегідь алібі. Покази бойовиків це підтверджують

  Члени російської ПВК "Вагнера", затримані наприкінці липня в Білорусі, дають суперечливі покази щодо мети поїздки до Стамбулу. Зокрема, дехто з бойовиків каже, нібито прямував до Туреччини на оглядини собору Святої Софії.

  Про таке повідомив голова Слідчого комітету Білорусі Іван Носкевич, передає "Белтелерадіокомпанія".

  "Треба сказати, що під час допитів вони дають дуже суперечливі покази. Зокрема, про те, що група нібито мала намір вилетіти з Мінська до Стамбулу, кажуть менше половини людей, решта вказують зовсім інші точки остаточного візиту в інші країни. Що стосується тих, які нібито летіли до Туреччини, у них так само різні цілі потрапляння до цієї країни. Хтось летів засмагати, хтось відпочивати, хтось нібито охороняти якісь об'єкти, а хтось оглянути собор Святої Софії", – розповів Носкевич.

  Водночас, він зауважив: виліт до Стамбула є спланованим заздалегідь алібі, адже маючи квитки на літак, до аеропорту група так і не доїхала. Замість цього бойовики спершу заселилися до готелю ІВВ у Мінську, де для них були попередньо заброньовані номери. При виселенні з готелю "вагнерівці" повідомили співробітникам закладу, що прямують до аеропорту. Втім, насправді вони рушили до санаторію "Белорусочка", де їх було затримано.

  "Багато фактів, які ви мені письмово доповіли, цікаві. Я бачу, що наші "старші брати" замовчали, вже не кричать, Зрозуміло, що в цієї групи були інші цілі, і завдання слідства – з'ясувати ці цілі", – прокоментував ситуацію президент Білорусі Олександр Лукашенко. 

  Крім того, слідство встановило, що учасники угруповання створили спеціальну групу в одному з месенджерів, де і спілкувалися. Відповідальна особа здійснювала там координацію дій підлеглих: розпорядок дня, переклички, час загального збору. У цій же групі було розміщено наказ спалити старі квитки на території санаторію.

  Нагадаємо, 29 липня внаслідок спецоперації у Білорусі схопили 33 чоловіків – найманих військових приватної компанії "Вагнера". Половина із затриманих внесені у базу "Миротворець". Щонайменше 14 бойовиків раніше були помічені на Донбасі, а четверо – є уродженцями Донецька, Луганська та Слов'янська. Офіс генпрокурора України оголосив підозри за фактом участі у терористичній організації 28-ом учасникам російської приватної військової компанії. Серед них дев'ятеро українців, Київ вимагатиме їхньої екстрадиції.

  Загалом же, за словами білоруського президента Олександра Лукашенка, до Білорусі намагалися перекинути до 200 найманих військових компанії "Вагнера". Інформація про решту ймовірних бойовиків, які досі можуть перебувати в Білорусі, наразі вивчають місцеві правоохоронці. 

  Попередній матеріал
  На Львівщині від ускладнень COVID-19 помер керівник центру первинної допомоги
  Наступний матеріал
  Головний суперник Лукашенка, якого не допустили на вибори, приїхав до Києва
  Loading...