Чільники уряду в лікарні Білої Церкви
Чільники уряду в лікарні Білої Церкви 5 канал

Запаси вичерпані: фельдшери з Білої Церкви скаржаться на нестачу медзахисту та мізерні зарплати

Читайте по-русски
Урядовці кажуть: на костюми та маски з бюджету виділили майже 3 мільярди гривень

Екстрена медична допомога та лікарні, визначені для госпіталізації хворих на коронавірус, на 70% забезпечені засобами індивідуального захисту. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, Кабмін дав доручення Національній службі здоров'я забезпечити всі лікарні засобами захисту на три місяці наперед. Натомість працівники станції екстреної медичної допомоги з Білої Церкви на Київщині, до яких навідався чільник уряду, кажуть, що захисних костюмів не вистачає, а на масках та бахілах економлять.

Фельдшерка станції екстреної медичної допомоги показує захисні костюми, які отримали від МОЗ. Їх лишилося всього кілька штук. Та й ті з "особливостями".

"Якщо вони підійдуть по розміру, тому що навіть якщо взяти на мене, то він для мене затісний. – А для чоловіків що вдягати? – Я не знаю", – каже фельдшерка станції екстреної медичної допомоги Олена Нетичук.

Таких костюмів медики тутешньої "екстренки" в травні отримали від держави майже сотню. А треба – вп'ятеро більше. Нестачу закрили волонтери. Щоправда....

"Це костюм начебто захисний: він світиться, це просто така тканинка", – зауважує фельдшерка.

Критичною ситуацію не лише з костюмами та масками, а з ліками називає фельдшер цієї станції Руслан. Каже: медики не мають базових препаратів. Знеболювальне та пігулки від тиску купують за власні кошти. А зарплатня на час карантину не зросла, а навпаки, зменшилася.

"Я за квітень отримав 4 тисячі 200 гривень. Ми отримали наказ, за яким ми не можемо працювати більше, ніж за одну ставку. Якщо раніше в минулі місяці я міг взяти собі додаткові чергування, і заробити відповідно додаткові гроші, на цей час я так зробити не можу", – пояснює Руслан Довгополий.

Як рятувати хворих за таких умов, медики питають у чільника МОЗу та прем'єр-міністра. Урядовці кажуть: на костюми та маски з бюджету виділили майже три мільярди гривень. А от чому вони не дійшли до медиків – з'ясовувати має місцева влада.

"Виїжджаємо в цих костюмах на виклики, бо других нема. Це нам привезли волонтери, ще 35 що бортом привезли, а так все, більше нічого нема", – наголосив директор станції екстреної медичної допомоги Дмитро Сурмачевський.

"Є питання до керівників – як ділять, на основі яких документів. Екстрена медична допомога і лікарні першої хвилі за нашими даними на 70 трошки більше відсотків забезпечені засобами індивідуального захисту. Ми дали доручення забезпечити всі лікарні першої хвилі не менш ніж тримісячним запасом засобів індивідуального захисту", – виправдовується прем'єр Шмигаль.

"Ми прийняли всі без виключення нормативні документи, перерахували кошти. Звичайно, заробітну плату виплачує вже безпосередньо керівник закладу, куди перераховані кошти, в який спосіб він перерахував, в який спосіб він виплатив цю заробітну плату, це треба дивитися і розбиратися", – заявляє голова МОЗ Степанов.

Щодня медики білоцерківської екстреної допомоги мають до десятка викликів до хворих на коронавірус. Нині запаси костюмів та масок вичерпуються. Через щоденний ризик молоді фахівці зі станції вже задумуються про звільнення, щоби привернути увагу до своїх проблем, медики минулого тижня влаштували акцію протесту. Останньою краплею може стати й відсутність обіцяних надбавок. Русланові, наприклад, за роботу з COVID-позитивними за місяць доплатили 1000 гривень.

Ганна Рибалка, Василь Дендін, "5 канал"

#Стрижусявдома: в Україні запустили челендж на підтримку лікарів, що борються з коронавірусом

#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома

Попередній матеріал
Заява адвокатів Петра Порошенка – відео
Наступний матеріал
Віталій Кличко про послаблення карантину та ситуацію з COVID-19 в Києві
Loading...

Тут готуються до другої хвилі захворювання – український медик в Італії розповів подробиці

Маски, соціальні гарантії та підтримка бізнесу – Порошенко пояснив, що мала зробити влада для протидії коронавірусу

Представник ЮНІСЕФ розповів про $33 млн допомоги Україні в боротьбі з коронавірусом