Медбрат Гліб Бітюков
Медбрат Гліб Бітюков Україно-швейцарський проєкт "Розвиток медичної освіти" / Facebook

Тут готуються до другої хвилі захворювання – український медик в Італії розповів подробиці

Читайте по-русски
4 квітня 20 українських медиків прибули в регіон Марке

Медбрат та член української делегації медиків, що прилетіли в Італію, Гліб Бітюков, розповів про те, як тамтешня медична система протистоїть епідемії коронавірусу в країні.

"Коли ми сюди приїхали, в лікарні було близько 30 пацієнтів в реанімації. Ще близько 50 в інфекційній терапії. І загалом близько 200 пацієнтів в усій лікарні. Вона визначена повністю як лікарня, яка надає допомогу пацієнтам з коронавірусом. Всі решта пацієнтів доставляються в інші регіональні лікарні. Так само зробили з обладнанням. Його з невеличких лікарень привезли сюди, що підсилило спроможність лікарні. Обладнання не вистачало одразу, не вистачає і зараз. Хоча те, що вони мають – це досить непоганий набір. Та саме довелося зробити з працівниками. Їх з інших невеличких лікарень перенаправили сюди", – сказав Бітюков.

Він додав: "Попри те, що пік захворюваності вже минув, медичний заклад не розслабляється. Вони готуються до другої хвилі захворюваності. Це не означає, що вони його очікують. Зараз вони створюють ще більше ліжок в реанімаційних. Ті відділення, які зараз не є реанімаційними, а такими пост-відділеннями інтенсивної терапії, їх переводять на посилений режим і планують переобладнати на реанімацію. Так само регулярно проводиться навчання медперсоналу".

Гліб Бітюков також розповів про засоби індивідуального захисту лікарів.

"Захисне спорядження складається з одноразового хірургічного халата. Він з тканини, тобто дихає, у ньому достатньо легко. Одягається маска типу N95 або FFP2 і поверх неї, зазвичай, ще звичайна хірургічна маска. Звісно є шапочка, бахили, дві пари рукавичок. Верхня примотується скотчем до рукавів халату. Коли працівник заходить до пацієнта, надягає ще одну пару, яку знімає, коли від нього виходить. Також захисні окуляри. Як правило, це звичайні лижні пластикові захисні окуляри, які щільно прилягають до обличчя. З цієї всієї уніформи окуляри єдине, що піддається стерилізації. Решта – одноразове і викидається після використання", – розповів Гліб Бітюков.

Також, за його словами, працівники "швидкої", які виїжджають до інфікованих на коронавірус, в лікарнях перебувають окремо від іншого медперсоналу.

"Оскільки працівники швидкої допомоги під ризиком, щоб вони не приїжджали потім на підстанцію і не піддавали небезпеці інших своїх колег, для них відвели місце в лікарні. Це вагончики, в яких вони можуть перебувати. Ще є декілька приміщень в лікарні. У такий спосіб вони ізолюються від своїх колег".

Нагадаємо, 4 квітня 20 українських медиків прибули до Італії. Там вони допомагають тамтешнім лікарям у регіоні Марке.

Попередній матеріал
Влада рекомендує ввести обмеження на пересування на Київщині під час вихідних і свят – подробиці
Наступний матеріал
Жодного випадку COVID-19 на Миколаївщині: Ляшко заявив, що певні проблеми в алгоритмах діагностики все-таки є
Loading...

Коронавірус у світі: США досягли піку поширення, а в Німеччині за добу понад 5 тисяч нових випадків

COVID-19 у світі: які фінансові наслідки спричинила пандемія в Італії – сюжет

Росія під виглядом боротьби з COVID-19 здійснює в Італії розвідку – ЗМІ

COVID-19 у світі: понад 1,5 млн інфікованих, в Італії рекорд одужань

COVID-19 у світі: США за день встановили новий антирекорд смертності, в Італії епідемія йде на спад

Від COVID-19 в Італії померла майже сотня лікарів