Медичні маски
Медичні маски Depositphotos

МОЗ має намір замовляти засоби індивідуального захисту для лікарів в українських виробників

Читайте по-русски
Маски, костюми та рукавички повинні бути розділені на шість типів

Міністерство охорони здоров'я має намір замовляти засоби індивідуального захисту для лікарів у вітчизняних виробників. Про це повідомила заступниця профільного міністра Світлана Шаталова.

За її словами, найближчим часом Міністерство економічного розвитку має сертифікувати товари, виробники яких хочуть шити на держзамовлення. Маски, костюми та рукавички повинні бути розділені на шість типів, відповідно до ступенів захисту.

Найвищий – шостий – призначений для медиків, які постійно контактують з хворим на коронавірус. Така продукція повинна бути найякіснішою. Водночас керівник організації роботодавців підприємств легкої промисловості Олексій Соколовський зазначив – швейні підприємства готові перепрофілюватися. Бо велика кількість з них через коронакризу згорнули бізнес або перебувають на межі закриття.

Втім держава має озвучити наперед – скільки саме костюмів та масок потребують лікарні та які будуть обсяги замовлень. До того ж, за словами Соколовського, підприємцям потрібна гарантія, якщо внутрішній ринок не потребуватиме їхньої продукції, товар дозволять продавати на експорт. У МОЗ пообіцяли – відповідні розрахунки підготують найближчим часом.

Як повідомляв 5.UA, нині в Україні діє карантин, покликаний стримати поширення коронавірусу. Перший етап послаблення обмежувальних заходів почався 11 травня. Після нього заплановані ще 4 етапи виходу країни з карантину. Водночас Кабмін поки що на першому етапі продовжив карантин до 22 травня. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, найімовірніше, спираючись на дані ВООЗ, карантин можуть знову продовжити.

 

Попередній матеріал
"Експерименти дають різні результати": чому "забракували" українські тести на коронавірус
Наступний матеріал
Про що домовлялися представники Росії та Німеччини та як уряд вирішуватиме проблему зайнятості в Україні – "ІнфоВечір"
Loading...

Раніше дефіцит, тепер – екологічна загроза: як і де утилізувати використані маски та рукавички

Вірус не пройде: світові зірки показують свої захисні маски

Величезні затори на дорогах та аншлаги біля перукарень: як у Києві пройшов перший день деізоляції

На свій страх і ризик: як кияни реагують на послаблення карантину та чи виходять на прогулянку

Послаблення обмежень у Києві: які заклади запрацювали та чи всі дотримуються умов карантину

Літні тераси кафе та ресторанів, а також салони краси запрацювали у Києві: чи всі дотримуються вимог