Роман Ратушний
Роман Ратушний Facebook / Roman Ratushnyy

"Займаються криміналом або покривають його": активіст назвав прізвища в оточенні Зеленського

Читайте по-русски
За словами Романа Ратушного, Офіс президента "загубив" журналістське звернення, у якому йшлося про погрози Андрія Смирнова членам ініціативної групи проти забудови Протасового Яру

Голова ГО "Захистимо Протасів Яр" Роман Ратушний розповів, що президент Володимир Зеленський і слідчі органи ігнорують повідомлення захисників парку Протасів Яр про погрози від адвоката Андрія Смирнова, який, за словами активіста, представляв інтереси компанії-забудовника ТОВ "Дайтона Груп". 

"Геннадій Корбан є бенефіціаром будівництва. Олег Левін, судячи зі слів Андрія Смирнова, – теж", – розповів активіст. Він додав, що водій Корбана є засновником скандальної компанії-забудовника, а сам Корбан був засновником фірми, яка є юридично особою-засновником "Дайтона Груп" (компанія-забудовник Протасового Яру – ред.).

"Там усюди люди Корбана, а подекуди – й сам Корбан безпосередньо. Ще й заступник голови ОП Андрій Смирнов казав, що Геннадій Корбан має до цього стосунок", – додав Ратушний.

Роман розповів, що у серпні 2019 відбулася його зустріч із Андрієм Смирновим – представником забудовників Корбана і Левіна (приблизно через місяць після цієї зустрічі Андрія Смирнова було призначено заступником голови Офісу президента Андрія Богдана – ред.). За словами Ратушного, коли він відмовився за матеріальну винагороду вплинути на громаду, яка протестує проти забудови лісу, Смирнов почав йому погрожувати.

Ту розмову зі Смирновим активіст записав і виклав на сторінці ГО "Захистимо Протасів Яр" у Facebook.

"Корбан, не отримавши жодної відповіді ні від мене, ні від Смирнова, почав публічно погрожувати сам у соцмережах", – розповів Роман.

"Після зустрічі зі Смирновим ми одразу почали комунікацію з Офісом президента. Неофіційно просили, по-перше, не призначати цю людину (Андрія Смирнова – ред.) в Офіс президента. А потім ми комунікували стосовно того, що от "ви призначили, тепер зустріньтесь, будь ласка, тому що вище за Смирнова тільки ви по факту" (у всіх інших конфлікт інтересів). Але він (Зеленський – ред.) це успішно ігнорував", – переказує Ратушний своє спілкування з ОП.

Під час пресмарафону 10 жовтня 2019 журналісти запитували президента щодо ситуації навколо забудови Протасового Яру та історії з погрозами Смирнова активістам. Крім того, за словами Ратушного, президенту передавали звернення, одне з яких в ОПУ... "загубили".

30 листопада 2019 Роман Ратушний зустрівся з гарантом.

"Він (Зеленський – ред.) просто написав пост про те, що хоче зустрітися з побитими студентами Євромайдану. Я, як один із побитих студентів, потрапив у цю когорту", – пояснив Роман.

Активіст розповів, що під час зустрічі з президентом Зеленським повідомив йому про минулі погрози заступника Богдана.

"Я його чітко тоді запитав на зустрічі. Зеленський відповів: "Він же ж погрожував до призначення". У нього позиція була чітка, що "ми своїх не будемо здавати". Він це не озвучував, але це читалося", – зауважив Ратушний.

Наприкінці грудня з'явилося публічне звернення до президента від Сергія Притули з проханням розібратися у ситуації навколо забудови Протасового Яру та погроз Ратушному. Після цього, сказав Роман, йому зателефонували "згори".

"Мене набрав Кирило Тимошенко (якого просили не робити комунікатором від Офісу президента, бо його батько є менеджером Корбана і сам Кирило Тимошенко має конфлікт інтересів). Він сказав, що "вас будет лично набирать Иван Баканов". Ми поговорили з Бакановим телефоном. Жодного кримінального провадження (через погрози Смирнова – ред.), наскільки мені відомо, СБУ досі не відкрила, хоча розмова була перед Новим роком. Єдине сказали: "Якщо за вами хтось буде стежити, надсилайте нам фотографії й інформацію", – згадав Ратушний.

Активісти подали заяви в Офіс генпрокурора і Нацполіцію, додав він.

"ГПУ відмовилася реєструвати кримінальне провадження за погрозами Смирнова, пославшись на вже закрите кримінальне провадження за погрозами Корбана мені, яке вела Нацполіція", – саме до цієї справи ГПУ й порадили долучити заяву про погрози Смирнова, зазначив активіст.

Кримінальне провадження про погрози Корбана закрили ще перед Новим роком, уточнив Ратушний, але дізнався він про це в січні, до того ж неофіційно. Він додав, що нині активісти надіслали запит і чекають на відповідь, щоб оскаржити це рішення, мовляв, не було жодних слідчих дій. Навіть жодного разу не зателефонував слідчий, наголосив активіст.

"Вони просто його відкрили для галочки і закрили", – підсумував Ратушний.

"Ми зараз на стадії погроз. Корбан не раз казав в інтерв'ю, що в нього є формула: "Влюби, не можешь влюбить – купи, не можешь купить – убей". От ми зараз десь ближче до третьої стадії", – підсумував Роман Ратушний.

"Дуже сумно, що президента оточують такі люди як Андрій Богдан, Андрій Смирнов, які безпосередньо цим криміналом займаються або покривають його", – підсумував він.

Довідка. Роман Ратушний – голова ГО "Захистимо Протасів Яр", яка виникла в липні 2019 року у зв'язку зі скандальною забудовою зеленої зони в центрі Києва.

Згідно з інформацією активістів, 1 травня дніпровська компанія-забудовник ТОВ "Дайтона Груп", бенефіціарами якої є дніпровські бізнесмени Геннадій Корбан і Олег Левін, встановила паркан у Протасовому Яру і повідомила громаді про плани будувати на схилі три 40-поверхівки.

Протасів Яр – це 30 га лісу в центрі Києва, які входять до зони охоронюваного ландшафту. Активісти кажуть: термін оренди землі за рішенням Київради давно сплинув. Громада відмовилася погодитись із руйнуванням схилу шляхом забудови і почала боротьбу за збереження лісу і надання Протасовому Яру статусу регіонального заказника, аби запобігти подальшим спробам забудовників.

Протасів Яр на карті
Протасів Яр на картівідкриті джерела

За інформацією захисників Протасового Яру, 28 серпня один із бенефіціарів компанії-забудовника публічно погрожував Роману Ратушному у фейсбуці. Зокрема викраденням, яким раніше погрожував і представник забудовника Андрій Смирнов.

На сторінці ГО у Facebook зазначено, що 15 вересня 2019-го на координатора громади Протасового Яру Юлію Кононенко було скоєно напад. А в кінці вересня Роману Ратушному надійшла інформація з різних джерел про те, що його невдовзі мають викрасти і вбити. Також за будинком Ратушного зафіксували спостереження.

Попередній матеріал
Відкриття дня від ПЦУ: чому українці пірнають в ополонки на Водохреще та звідки традиція
Наступний матеріал
У Кабміні будуть нові призначення та кадрові зміни – Гончарук
Loading...