Мирослав Солонар
Мирослав Солонар 5 канал

Заборона пластикових пакетів в Україні: як продавці та покупці реагують на нововведення – включення

Читайте по-русски
Закон набуде чинності з наступного року

Українці розділилися в думках щодо нового закону Верховної Ради про заборону пластикових пакетів. Адже, кажуть, альтернатив таким кулькам небагато. Пластикові пакети парламент заборонив учора. Закон набуде чинності з наступного року. Пакети не можна буде розповсюджувати в магазинах, кафе та ресторанах. Причому і за гроші, і безоплатно. Докладніше про новий закон і готовність киян його дотримуватися розповість журналіст "5-го" Мирослав Солонар.

Найбільше новим законом невдоволені продавці: кажуть, що не мають альтернативи, у чому видавати товар. Покупці ж не так категоричні. І вже потроху готуються до набуття чинності нового закону. Тож уже зараз беруть із собою тканинні торбинки.

"Заборонили кульочки, а що вони придумали замість них? Треба в кульочки класти, накривати, бо тут і транспорт їздить, пил", – каже продавчиня Ніна.

Під заборону потрапили тонкі, надтонкі пакети, а також пластикові з хімічними домішками. Застосовувати дозволили лише біорозкладні матеріали.  Також до 2023 року можна користуватися надтонкими пластиковими пакетами для свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду.

За використання заборонених пакунків закон передбачає штраф. Якщо магазини продаватимуть такий товар, то сплатять від 1700 до 3400 гривень. У разі безплатного розповсюдження - штрафуватимуть на 200 гривень. Термін адаптації – 9 місяців. Упродовж цього часу продавці таких товарів мають перейти на альтернативне пакування.

Учора, 1 червня, кореспондентка "5-го каналу" Катерина Ментус вирушила в рейд і поцікавилася і в продавців, і в покупців, чи готові вони до таких нововведень. Яка була перша реакція споживачів – у включенні.

Переважно, позитивно. Так кияни реагували на закон про заборону пластикових пакетів. Підтримують це нововведення й деякі продавці столичних магазинів і натомість пропонують альтернативу – екопакети та торбини із текстилю. Мешканці зізнаються, що купують поліетиленові пакети. Утім заради збереження екології готові відмовитися від них. 

"Добре, коли Верховна Рада приймає таке рішення. Я беру екопакети, коли є така можливість. Це правильне рішення і правильне направлення, до його треба йти", – заявляла киянка Олена.

Попередній матеріал
Туреччина перенесла дату, з якої вимагатимуть ПЛР-тести від туристів з України
Наступний матеріал
На Буковині священник РПЦ в Україні на підпитку погрожував правоохоронцям
Loading...

Зеленський запропонував Раді ухвалити закон про збільшення чисельності ЗСУ

На порозі ринку землі: Зеленський підписав закон про земельну децентралізацію – як реагують аграрії

Верховна Рада ухвалила закон про покарання за воєнні злочини

Електронні аукціони запрацюють інакше: Рада ухвалила закон про продаж землі за новими правилами

Від сьогодні в Україні можна розмитнювати "євробляхи" на пільгових умовах

В Україні набув чинності закон про заочне засудження – його основні положення