Феміда
Феміда 24tv.ua

В Україні набув чинності закон про е-судочинство – що має змінитися

  Читайте по-русски
  Створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи здійснюватиметься поетапно

  У середу, 26 травня, в Україні набув чинності закон № 1416-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи". Документ напередодні було опубліковано в газеті "Голос України".

  У пояснювальній записці до закону також зазначається, що Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система (ЄСІТС) є сукупністю інформаційних та телекомунікаційних підсистем, які забезпечують автоматизацію визначених законодавством процесів діяльності, включаючи документообіг, розгляд судових справ, складання оперативної та аналітичної звітності, надання інформаційної допомоги суддям, а також процесів, які забезпечують фінансові, майнові, організаційні, кадрові, інформаційно-телекомунікаційні та інші потреби користувачів ЄСІТС.

  У пояснювальній записці мовиться про те, що основною метою закону:

  • є забезпечення початку функціонування окремих модулів (підсистем) ЄСІТС;
  • поетапне впровадження ЄСІТС.

  Документ також передбачає, що створення та забезпечення функціонуванняЄСІТС здійснюється поетапно.

  Так, окремі підсистеми чи модулі ЄСІТС починають функціонувати за кожним етапом через 30 днів із дня опублікування оголошення Вищою радою правосуддя в газеті "Голос України" та на вебпорталі судової влади відповідного оголошення про створення та забезпечення функціонування відповідної підсистеми чи модуля ЄСІТС.

  Також підвищується роль Вищої ради правосуддя в процесах запровадження ЄСІТС.

  У законі також мовиться про те, що ЄСІТС покликана:

  • стати інструментом підвищення ефективності діяльності судових органів шляхом впровадження сучасних технологій у їхню повсякденну діяльність, який забезпечуватиме функціонування в режимі реального часу;
  • має спростити процедури комунікації між громадянами-учасниками судових процесів та їх представниками із судовими органами, роблячи судові процедури для громадян більш простими, зручними та доступними.

  Система має діяти в судах, Вищій раді правосуддя, Раді суддів, Вищій кваліфікаційній комісії суддів, Державній судовій адміністрації, на підприємствах, що належать до сфери правосуддя, Національній школі суддів України.

  Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав закон № 1416-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи" 24 травня 2021 року.

  Читайте також: "Є тільки один варіант, але він потребує референдуму": експерт запропонував реальну модель судової реформи

  Попередній матеріал
  ДБР проводить обшуки у столичному Будинку профспілок – вилучають службові документи
  Наступний матеріал
  В Укргідрометцентрі дали прогноз, яку погоду чекати в червні
  Loading...

  Справа Стерненка: невідомі обстріляли вікна кабінету суду, в якому активісту винесли вирок

  Касаційний суд виправдав генерал-майора Назарова

  У Касаційному суді розпочалося засідання у справі генерала Назарова

  Катастрофа літака Іл-76: у Касаційному суді розпочалося засідання у справі генерал-майора Віктора Назарова

  Справа Стерненка: розгляд апеляції перенесли на 14 травня

  Апеляційний суд скасував арешт ексзаступника голови СБУ Нескоромного