За три роки Україна перейде на євростандарти контролю якості харчових продуктів

  За словами голови Держпродспоживслужби, нині вже реалізовано 30-40% необхідних системних змін

  До 2019 року Україна має перейти на європейську модель контролю якості харчових продуктів. Про це повідомив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, зазначає "Урядовий кур’єр".

  "З 2017 року систему НАССР обов’язково повинен упровадити великий бізнес, а до 2019 – всі суб'єкти господарювання (не тільки виробники, а й оператори харчового ринку, реалізатори, логісти)", – зазначив він.

  За його словами, наразі цей процес просувається з певними ускладненнями, оскільки для України це глобальні радикальні зміни.

  Водночас Лапа додав, що нині вже реалізовано 30-40% необхідних системних змін. Зокрема, через нову редакцію закону "Про основні  принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" об’єднано ветеринарну і санітарну складові, що відповідає сучасним вимогам.

  Лапа також зазначив, що до розгляду у другому читанні готують законопроект "Про держконтроль, який здійснюється з  метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров’я та благополуччя тварин". Після його ухвалення можна буде говорити про половину необхідних базових змін на шляху до європейських стандартів.

  Зазначається також, що уряд затвердив Стратегію імплементації законодавства у сфері санітарних та фітосанітарних заходів, який передбачає покроковий план до 2021 року, починаючи із забезпечення благополуччя тварин під час утримання та  забою, закінчуючи нормами щодо ГМО.

  Голова Держпродспоживслужби додав: "Реалізація Стратегії – теж досить серйозний виклик для України".

  Нагадаємо, 9 червня президент Європейського парламенту Мартін Шульц заявив, що Україна належним чином виконала всі необхідні умови для лібералізації візового режиму з Європейським Союзом 

  Попередній матеріал
  На кордоні України з Польщею заблокували проїзд – страйкують польські митники
  Наступний матеріал
  Останні праймеріз у Вашингтоні вказали на фаворита від Демократичної партії США

  Більшість української м'ясної продукції не відповідає євростандартам

  "Споживати по-європейськи": До 45% наявного газу Україна використовує на опалення – Зубко

  Україна платить високу ціну за свій європейський вибір – Томбінський

  Україна трохи недооцінює значення європейської суспільної думки - експерт