Фото REUTERS

Україна платить високу ціну за свій європейський вибір – Томбінський

Солідарність і підтримка демократичного світу мають допомогти Україні захистити суверенітет

Голова представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський виступив з нагоди відкриття Днів Європи в Україні на Михайлівській площі у Києві, повідомляє газета "День".

У своєму виступі дипломат зазначив, що за свій європейський вибір Україна нині платить високу ціну.

"Україна обрала європейський напрям розвитку багато років тому. Угода про асоціацію – результат переговорів, що розпочалися у 2008 році, нині регулює відносини між Україною та ЄС і визначає шлях реформ. За свій вибір Україна зараз платить високу ціну", – заявив посол.

"Але солідарність і підтримка демократичного світу мають допомогти Україні захистити свій суверенітет і територію, а також створити таку систему, яка дозволить повною мірою використовувати потенціал найбільшого багатства України – її громадян", – наголосив Томбінський.

Зі свого боку віце-прем'єр-міністр з питань євроінтеграції Іванна Клімпуш-Цинцадзе висловила переконання, що Україна отримає безвізовий режим з Євросоюзом вже цього року. У святкуванні взяли участь представники посольств країн – членів ЄС. В індивідуальних зонах посольств розмістили стенди з інформацією про досягнення, якими пишається кожна з країн. Також представили фотографії на тему "Україна–ЄС", на сцені виступили музичні колективи. Протягом вихідних, під час днів Європи на Михайлівській площі, на гостуй свята очікує насичена програма.

Нагадаємо, в Україні сьогодні відзначають День Європи. Згідно з указом президента України, щорічно кожну третю суботу травня відзначається День Європи з 2003 року. Це свято було встановлено у зв'язку з прийняттям стратегічного курсу на інтеграцію в Європу і прагненням приєднатися до країн ЄС. Крім цього, День Європи в Україні символізує єднання, спільність цінностей і історії всіх націй, які живуть на континенті. Інші європейські країни відзначають його кожен рік 9 травня, починаючи з 1950 р. День Європи є одним з цілого ряду європейських символів, створених для зміцнення єдності серед європейців.

Як повідомляв 5.ua, сьогодні у Єврокомісії заявили, що Україна має отримати безвізовий "дуже скоро"

Попередній матеріал
Пораненому бійцю АТО українські лікарі-біотехнологи відростили відірвану п'ятку
Наступний матеріал
Порошенко: Українці сьогодні – на передовій захисту європейської цивілізації від варварства
Теги:
Loading...
Лібералізація візового режиму та міграційна криза: як Європа шукає баланс інтересів

Лібералізація візового режиму та міграційна криза: як Європа шукає баланс інтересів

Як жителі Покровського відзначали День Європи

Як жителі Покровського відзначали День Європи

У Києві на вихідних святкуватимуть День Європи

У Києві на вихідних святкуватимуть День Європи