Укриття-2
Укриття-2 NOVARKA

ЄС офіційно передав Україні новий безпечний конфайнмент на Чорнобильській АЕС

  Читайте по-русски
  Президент Зеленський заявив, що підписав указ про "зелений коридор" для туристів у Зоні відчуження

  Європейський Союз у середу, 10 липня, офіційно передав Україні в експлуатацію новий постійний конфайнмент, побудований на місці катастрофи Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС). Про це повідомляє представництво ЄС в Україні у Facebook.

  Постійний саркофаг на ЧАЕС був переданий в експлуатацію українській стороні, і відтепер українська сторона відповідає за обслуговування конструкції, а також за демонтаж первинного саркофага, зведеного відразу після аварії.

  "ЄС вітає офіційну передачу українській владі постійного саркофага – нового безпечного конфайнмента, який побудували на місці катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції 1986 року. Ця найбільша в світі мобільна металоконструкція стала результатом понад 20 років планування та будівництва, а також величезних зусиль України і міжнародного співтовариства", – мовиться у повідомленні.

  Президент України Володимир Зеленський заявив, що вже підписав указ, спрямований на перетворення Чорнобильської зони відчуження "на одну з точок зростання України", створення "зеленого коридору" для туристів та усунення передумов для корупції. Про це він заявив під час робочої поїздки на ЧАЕС того самого дня.

  "Давайте, нарешті, припинимо відлякувати людей, відвідувачів, перетворимо Зону відчуження в науковий і майбутній туристичний магніт. Зробимо тут землю свободи, яка стане одним із символів нової України – без корупції і дурних заборон, з інвестиціями і майбутнім", – заявив президент.

  Він наголосив, що Чорнобиль треба показати світу – науковцям, екологам, історикам, туристам. Також глава держави вручив ордени "Золота зірка" Героя України ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС Олексію Ананенку, Валерію Беспалову ти сину ліквідатора Бориса Баранова.

  Як відомо, чорнобильська катастрофа сталася в ніч на 26 квітня 1986 року. Два теплові вибухи і руйнування 4-го реактору ЧАЕС спричинили викид великої кількості радіоактивних речовин. Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики.

  Будівництво нового безпечного конфайнмента (НБК) фінансувалося з Чорнобильського фонду "Укриття", створеного у 1997 році за рахунок внесків 45 країн-вкладників і донорів. Загальна вартість НБК – 1,5 млрд євро. З них 1,41 млрд євро – міжнародна допомога, ще 105,9 млн євро – внесок України.

  Його розміри – 165 м в довжину, 260 м в ширину і 110 м у висоту. Для його виготовлення було використано понад 2 тис. тонн високоякісного листа виробництва МК "Азовсталь" і 13300 тонн товстолистового прокату італійського заводу Trametal (обидва входять до групи "Метінвест").

  Попередній матеріал
  Мінекології самоусунулося від врегулювання питання екоконтролю у портах – Біленький
  Наступний матеріал
  "Фіксуємо факти масових провокацій": "ЄС" оприлюднила звернення до міжнародних спостерігачів та правоохоронців – подробиці
  Loading...